Narzędzia:

23–24 października 2021 r.

sprawy międzynarodowe 24.10.2021

23–24 października 2021 r. wicemarszałek Marek Pęk złożył wizytę w Konfederacji Szwajcarskiej.

Pierwszego dnia wicemarszałek Senatu odwiedził Muzeum Polskie w Rapperswilu, gdzie złożył kwiaty pod Kolumną Barską oraz na mogiłach założyciela muzeum Władysława Platera i jednego z głównych jego ofiarodawców Henryka Bukowskiego. Spotkał się także z przedstawicielami Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Polskiego i Polskiej Fundacji Kulturalnej „Libertas”, podczas którego rozmawiano o aktualnej sytuacji muzeum oraz o perspektywach kontynuowania jego działalności.

Wicemarszałek Marek Pęk złożył również wizytę w klasztorze benedyktyńskim w Einsiedeln – najważniejszym sanktuarium kultu maryjnego w Szwajcarii, które w 1984 r. odwiedził papież Jan Paweł II. Wicemarszałek Senatu spotkał się z opatem klasztoru Urbanem Federerem i zapoznał się z działalnością opactwa.

24 października 2021 r. wicemarszałek Senatu w Zuchwilu uczestniczył w uroczystościach z okazji 204. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki i złożył kwiaty przed jego pomnikiem nagrobnym. Odwiedził także Dom Kościuszki w Solurze i spotkał się z przedstawicielami kierownictwa placówki.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

7 listopada 2021 r.

Spotkanie marszałka Senatu z Polonią w Kazachstanie

2–4 października 2021 r.

Wizyta marszałka Senatu w Stanach Zjednoczonych

2 września 2021 r.

Wicemarszałek Marek Pęk wziął udział w konferencji „Stefan Kardynał Wyszyński – ojciec duchowy Polaków i Polonii”.