Narzędzia:

Lista aktualności

Wizyta delegacji Stałej Komisji ds. Mediów Senatu Parlamentu Republiki Czeskiej

Delegacja Stałej Komisji ds. Mediów czeskiego Senatu spotkała się w Senacie RP z Wicemarszałkiem Bogdanem Borusewiczem, przedstawicielami Komisji Kultury i Środków Przekazu, senacką Grupą Polsko-Czeską.

Przedstawiciele Senatu RP na gali Medalu Wolności Słowa w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku

W rozdaniu wyróżnień uczestniczyli Wicemarszałkowie Senatu RP Bogdan Borusewicz i Gabriela Morawska-Stanecka oraz senatorowie Sławomir Rybicki i Wadim Tyszkiewicz.

Uchwała komisji ds. klimatu w sprawie katastrofy ekologicznej na rzece Odrze

Komisja ds. klimatu na posiedzeniu 18 sierpnia br. przyjęła uchwałę, w której wnioskuje o przeprowadzenie przez NIK kontroli doraźnej w resortach i instytucjach odpowiedzialnych za ochronę środowiska w związku ze skażeniem Odry.

Uroczystości powstańcze w Warszawie z udziałem przedstawicieli Senatu

Senatorowie Barbara Borys-Damięcka i Kazimierz Michał Ujazdowski oddali hołd ludności cywilnej na warszawskiej Woli, a Szef Kancelarii Senatu Adam Niemczewski wziął udział w upamiętnieniu wyzwolenia obozu „Gęsiówka”.

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Prawa Elektrycznego

Parlamentarny Zespół ds. Prawa Elektrycznego przygotuje projekt nowego prawa elektrycznego. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wręczył specjalistom z dziedziny elektryki i energetyki akty powołania na ekspertów zespołu.

„Miliardy wyrzucone w błoto” – debata o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

W dyskusji na temat celowości tej inwestycji, zorganizowanej z inicjatywy Wicemarszałka Senatu RP Michała Kamińskiego, udział wzięli senatorowie, eksperci oraz przedstawiciele strony społecznej.

Wizyta studyjna Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu na Pomorzu

W pierwszym dniu wizyty senatorowie obejrzeli wystawę obiektów po recyclingu w Nadbałtyckim Centrum Kultury i odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności, w drugim – rozmawiali z badaczami z Uniwersytetu Gdańskiego o zmianach klimatu.

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu

Senatorowie i eksperci dyskutowali w Gdyni o zanieczyszczeniu Morza Bałtyckiego, w tym materiałami niebezpiecznymi. Wyjazdowe obrady komisji to element obchodów przypadającej w tym roku 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP.

Debata w Senacie „Na ratunek dzieciom. Plan dla pieczy zastępczej”

W Senacie odbyła się dyskusja m.in. na temat nowelizowanej obecnie ustawy o wpieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Gala konkursu „Sołtys Roku 2021”

W Senacie odbył się finał 20. edycji konkursu „Sołtys Roku”. 11 laureatom wręczono nagrody, w tym okolicznościowe medale senackie i statuetki „Sołeckiej Nike”.

Drugi dzień VIII Polsko-Hiszpańskiego Forum Parlamentarnego

W dokumencie końcowym parlamentarzyści z obu krajów wezwali Rosję do natychmiastowego zaprzestania masowych ataków na ludność i infrastrukturę cywilną Ukrainy oraz do całkowitego i bezwarunkowego wycofania się z jej terytorium.

VIII Polsko-Hiszpańskie Forum Parlamentarne

Jesteśmy dziś w sytuacji, w której Polska i Hiszpania są bliżej siebie niż w jakimkolwiek innym momencie łączącej nas historii – powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki w wystąpieniu otwierającym 11 lipca br. obrady Forum w hiszpańskim Burgos.