Narzędzia:

29 listopada 2001 r.

29.11.2001

29 listopada br. marszałek Longin Pastusiak spotkał się z przebywającą w Warszawie pięćdziesięcioosobową grupą młodzieży z III gimnazjum w Gdańsku. Młodzież interesowała się życiem polityków, ich politycznymi planami.

Marszałek Senatu przedstawił gimnazjalistom zadania, jakie stoją przed politykiem, jego obowiązki, wyraził opinię na temat relacji między politykiem i wyborcami.

Odpowiadając na pytanie, co marszałek zamierza uczynić dla swojego okręgu wyborczego, czyli Gdańska, L. Pastusiak podkreślił, że poseł i senator powinien umiejętnie kojarzyć interes państwa z interesem regionu, z którego został wybrany.

Marszałek wymienił kilka spraw związanych z Gdańskiem, do rozwiązania których się przyczynił. Z inicjatywy marszałka wróciły do Gdańska dzieła sztuki przechowywane w Muzeum Narodowym w Warszawie. Za sprawą marszałka znalazły się pieniądze na budowę 11 sal gimnastycznych w województwie, a także dla dwóch szpitali. Obecnie marszałek zabiega o rozpoczęcie budowy autostrady północ-południe, której znaczenie dla portu gdańskiego trudno przecenić. Marszałek poinformował także swoich gości o zaplanowanym na 30 listopada br. Forum Parlamentarzystów Pomorza, które ma zająć się między innymi sprawą budowy biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego.

Na zakończenie spotkania marszałek otrzymał raport z obrad sejmiku młodzieży gdańskich szkół na temat integracji Polski z Unią Europejską.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

W Senacie odbyło sie spotkanie polskich i francuskich senatorów z komisji spraw zagranicznych obu państw

Polscy i francuscy senatorowie rozmawiali o priorytetach prezydencji francuskiej w Radzie UE, o sytuacji na Białorusi, o konsekwencjach wycofania wojsk USA z Afganistanu.

67. doroczna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO

Senatorowie wzięli udział w 67.dorocznej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO

W Senacie o rekomendacjach dla zmian w systemie świadczeń społecznych

W Senacie odbyła się dyskusja podsumowująca cykl debat nt. reformy systemu świadczeń emerytalnych.Ich uczestnicy sformułowali rekomendacje, które miałyby zapewnić bezpieczeństwo emerytalne Polaków.