Narzędzia:

18 października 2001 r.

18.10.2001

18 października br. odbyła się uroczystość wręczenia senatorom-elektom zaświadczeń o wyborze. Zaświadczenia wręczali przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej, m.in. z jej przewodniczącym Ferdynandem Rymarzem.

"Mandat senatora i przedstawiciela narodu, to nie tylko wielki splendor i godność polityczna, ale przede wszystkim obowiązek i odpowiedzialność wobec narodu i państwa" - powiedział podczas uroczystości F. Rymarz.

Przewodniczący PKW życzył senatorom-elektom, by w trakcie ich pracy "w centrum zawsze znajdował się człowiek i jego dobro".

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

„Miliardy wyrzucone w błoto” – debata o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

W dyskusji na temat celowości tej inwestycji, zorganizowanej z inicjatywy Wicemarszałka Senatu RP Michała Kamińskiego, udział wzięli senatorowie, eksperci oraz przedstawiciele strony społecznej.

Wizyta studyjna Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu na Pomorzu

W pierwszym dniu wizyty senatorowie obejrzeli wystawę obiektów po recyclingu w Nadbałtyckim Centrum Kultury i odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności, w drugim – rozmawiali z badaczami z Uniwersytetu Gdańskiego o zmianach klimatu.

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu

Senatorowie i eksperci dyskutowali w Gdyni o zanieczyszczeniu Morza Bałtyckiego, w tym materiałami niebezpiecznymi. Wyjazdowe obrady komisji to element obchodów przypadającej w tym roku 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP.