Narzędzia:

Apel senatora Bogdana Klicha do przywódców państw członkowskich UE w sprawie Ukrainy

25.03.2022

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej senator Bogdan Klich, w pisemnym stanowisku 19 marca 2022 r. zwrócił się do przywódców państw członkowskich UE, aby przyłączyli się do akcji dostarczania broni bohaterskim obrońcom Ukrainy. Podkreślił, że bez systematycznego przekazywania armii ukraińskiej zaawansowanych technologicznie systemów obrony, Ukraina poniesie klęskę, a wróg „stanie u naszych bram”. Wezwał też m.in. do przyznania Ukrainie statusu kraju kandydującego do Unii Europejskiej, a także do rozszerzenia sankcji nałożonych na Rosję i Białoruś. Pod apelem podpisało się 11 przewodniczących Komisji Spraw Zagranicznych unijnych państw członkowskich.

Stanowisko przewodniczących Komisji Spraw Zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Stanowisko przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej senatora Bogdana Klicha adresowane do przywódców państw członkowskich Unii Europejskiej

W dniu 19 marca 2022 r. przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej senator Bogdan Klich, w pisemnym stanowisku zwrócił się do przywódców unijnych państw członkowskich, aby przyłączyli się do akcji dostarczania broni bohaterskim obrońcom Ukrainy. Podkreślił, że bez systematycznego przekazywania armii ukraińskiej zaawansowanych technologicznie systemów obrony, Ukraina poniesie klęskę, a wróg „stanie u naszych bram”. Wezwał też m.in. do przyznania Ukrainie statusu kraju kandydującego do Unii Europejskiej, a także do rozszerzenia sankcji nałożonych na Rosję i Białoruś. Pod apelem podpisało się 11 przewodniczących Komisji Spraw Zagranicznych unijnych państw członkowskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

W Senacie o potrzebie równouprawnienia kobiet i mężczyzn w sporcie

Parytety, kwoty czy nowelizacja ustawy o równym traktowaniu to niektóre z propozycji rozwiązań służących równemu traktowaniu kobiet i mężczyzn w polskim sporcie.

Bezpieczeństwo energetyczne Polski – wizyta studyjna KGNiI

Członkowie Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Komisji Środowiska wizytowali Morski Port w Szczecinie, budowę terminala LNG oraz tunelu w Świnoujściu, a także Terminal Promowy i OT Port.

Zespół ds. Spółki GetBack proponuje wzmocnienie systemu nadzoru finansowego

Propozycje legislacyjne Zespołu ds. GetBack zmierzają do obrony nieprofesjonalnych inwestorów