Narzędzia:

Spotkanie członków Komisji Spraw Zagranicznych i UE z wiceprzewodniczącą PE

sprawy międzynarodowe 28.10.2021
Fot. Grzegorz Kryżewski, Kancelaria Senatu

Członkowie Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej spotkali się w czwartek, 28 października z przebywającą w Polsce wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego odpowiedzialną za kontakty z parlamentami narodowymi, Robertą Metsolą.

Tematami rozmów była między innymi ostatnia debata w Parlamencie Europejskim, poświęcona Polsce i przyjęta przez PE rezolucja w sprawie kryzysu praworządności w Polsce. Parlament wyraził w niej "głębokie ubolewanie nad bezprawną decyzją 'Trybunału Konstytucyjnego' z dnia 7 października 2021 roku" i nazywają ją "zamachem na europejską wspólnotę wartości i prawa jako całości, podważającym prymat prawa UE jako jednej z jego fundamentalnych zasad, zgodnie z utrwalonym orzecznictwem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej".

Senatorowie rozmawiali z wiceprzewodczniczącą Metsolą także o problemach wokół reformy sądownictwa w Polsce oraz o kryzysie migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy.

Wcześniej Roberta Metsola spotkała się także z Marszałkiem Senatu RP prof. Tomaszem Grodzkim

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie poświęcone podsumowaniu prac Specjalnej Komisji ds. Walki z Rakiem PE

Wydarzenie będzie miało miejsce 1 grudnia br. a wezmą w nim udział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki oraz przewodniczący Komisji i poseł do Parlamentu Europejskiego Bartosz Arłukowicz.

Wicemarszałkini Senatu RP na posiedzeniu Unii Międzyparlamentarnej

Gabriela Morawska-Stanecka, która jest Wiceprzewodniczącą Polskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej, wzięła udział w 143. Zgromadzeniu Unii Międzyparlamentarnej, które odbywało się w Madrycie.

Debata o przyszłości polskiej gospodarki

We wtorek, 30 listopada w Senacie odbędzie się dyskusja pt. "Dokąd zmierza polska gospodarka – piasek w tryby rozkręconej gospodarki rynkowej”.