Narzędzia:

Spotkanie Parlamentarnej Grupy Polsko-Tajlandzkiej z Ambasadorem Tajlandii

15.06.2021
Fot. Michał Józefaciuk, Kancelaria Senatu

15 czerwca 2021 r. odbyło się spotkanie Parlamentarnej Grupy Polsko-Tajlandzkiej z Ambasadorem Królestwa Tajlandii w Polsce,  Chettaphanem Maksamphanem.

Przewodniczący Parlamentarnej Grupy Polsko-Tajlandzkiej senator Waldemar Kraska oraz jej członkowie – senatorowie Paweł Arndt i Jerzy Chróścikowski - rozmawiali z ambasadorem na temat planowanych na przyszły rok obchodów 50-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Tajlandią. Obie strony zgodziły się, że taka okazja powinna zostać wykorzystana do zacieśnienia współpracy między krajami w różnych obszarach. Rozmowy toczyły się głownie wokół zintensyfikowania kontaktów gospodarczych. Oceniono, że dotychczasowe kontakty międzyparlamentarne sprzyjały dobrej atmosferze dla rozwoju inwestycji.

Celem prac Parlamentarnej Grupy Polsko-Tajlandzkiej na najbliższy rok będzie współpraca z odpowiednimi ciałami w parlamencie Królestwa Tajlandii, zwłaszcza w celu zwiększenia wiedzy przedstawicieli tajlandzkiego biznesu o możliwościach jakie dają inwestycje w Polsce, a takież przybliżenia obywatelom Tajlandii atrakcji turystycznych, jakie oferuje nasz kraj.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie senackiej Grupy Polsko-Czeskiej z ambasadorem Czech

22 lipca br. w Senacie RP odbyło się spotkanie przewodniczącego senackiej Grupy Polsko-Czeskiej senatora Aleksandra Szweda z ambasadorem Republiki Czeskiej dr. Ivanem Jestřábem. W spotkaniu uczestniczyli także inni członkowie Grupy.

Zastępczyni Szefa Kancelarii Senatu na Święcie Policji

Minister Karolina Zioło-Pużuk wzięła udział w uroczystościach, które odbyły się 21 lipca br. w Belwederze.

Prace w komisjach senackich – 21 lipca 2021 r.

Obradowały senackie komisje: środowiska, budżetu, spraw zagranicznych, regulaminowa oraz praw człowieka.