Narzędzia:

Spotkanie Parlamentarnej Grupy Polsko-Tajlandzkiej z Ambasadorem Tajlandii

15.06.2021
Fot. Michał Józefaciuk, Kancelaria Senatu

15 czerwca 2021 r. odbyło się spotkanie Parlamentarnej Grupy Polsko-Tajlandzkiej z Ambasadorem Królestwa Tajlandii w Polsce,  Chettaphanem Maksamphanem.

Przewodniczący Parlamentarnej Grupy Polsko-Tajlandzkiej senator Waldemar Kraska oraz jej członkowie – senatorowie Paweł Arndt i Jerzy Chróścikowski - rozmawiali z ambasadorem na temat planowanych na przyszły rok obchodów 50-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Tajlandią. Obie strony zgodziły się, że taka okazja powinna zostać wykorzystana do zacieśnienia współpracy między krajami w różnych obszarach. Rozmowy toczyły się głownie wokół zintensyfikowania kontaktów gospodarczych. Oceniono, że dotychczasowe kontakty międzyparlamentarne sprzyjały dobrej atmosferze dla rozwoju inwestycji.

Celem prac Parlamentarnej Grupy Polsko-Tajlandzkiej na najbliższy rok będzie współpraca z odpowiednimi ciałami w parlamencie Królestwa Tajlandii, zwłaszcza w celu zwiększenia wiedzy przedstawicieli tajlandzkiego biznesu o możliwościach jakie dają inwestycje w Polsce, a takież przybliżenia obywatelom Tajlandii atrakcji turystycznych, jakie oferuje nasz kraj.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Wicemarszałek Borusewicz z wizytą na Litwie

Wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz wziął udział w obchodach 230. rocznicy Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów, które odbyły się w Wilnie.

Prace w komisjach senackich – 19 października 2021 r.

Obradowały komisje Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Środowiska, Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Wicemarszałek Pęk na nadaniu imienia prof. Krygowskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk uczestniczył w uroczystości nadania imienia prof. Zdzisława Krygowskiego Eksperckiemu Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa.