Narzędzia:

List senator Barbary Borys-Damięckiej na Międzynarodowy Dzień Teatru

edukacja i kultura 26.03.2021

Niech żyje Teatr zawsze gotowy do podniesienia kurtyny, do przyjęcia swojej publiczności. Niech ten dzień będzie dniem pamięci i podziękowania wszystkim ludziom Teatru! - pisze w liście do polskich teatrów z okazji przypadającego w sobotę, 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru senator Barbara Borys-Damięcka, reżyser teatralna i telewizyjna, Marszałek Senior X kadencji.

W liście senator Borys Damięcka apeluje o pamięć i dobrą myśl o teatrach „zaprzyjaźnionych i konkurencyjnych”. Składa też teatrom życzenia „dobrej kondycji twórczej, wytrwałości, entuzjastycznej publiczności” która – jak pisze senator Borys-Damięcka „wierzę głęboko, nigdy Was nie opuści, stawi się na każdą premierę i kolejne przedstawienia, jeśli Teatr  i Oni dostaną taką szansę”. „Ja wierzę głęboko, że nadejdzie taki czas” – czytamy w liście Barbary Borys-Damięckiej. Senator apeluje w nim także o wytrwałość w trudnych czasach pandemii, przywołując słowa francuskiego dramaturga Jeana Cocteau, który w pierwszym orędziu napisanym z okazji ustanowienia Międzynarodowego Dnia Teatru, zakończył swoje życzenia hasłem „Jeśli Teatr umarł, niech żyje Teatr”.

„Niech żyje Teatr zawsze gotowy do podniesienia kurtyny, do przyjęcia swojej publiczności, pomagający edukować nas i nasze dzieci, wypełniający naszą wyobraźnię, pomagający odróżnić dobro od zła, edukujący, bawiący, napełniający nas poezją i muzyką. Niech ten dzień będzie dniem pamięci i podziękowania wszystkim ludziom Teatru!” – czytamy w liście senator Barbary Borys-Damięckiej.

 

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Konferencja „Zielone rolnictwo: potencjał polskiej agrobiotechnologii”

11 czerwca 2021 r. w Senacie dyskutowano na temat potencjału polskiej agrobiotechnologii.

Posiedzenie Rady Gospodarczej przy Marszałku Senatu RP

Uczestnicy spotkania, które odbyło się 10 czerwca br., dyskutowali między innymi o Krajowym Planie Odbudowy oraz o Polskim Ładzie.

Wicemarszałkowie Senatu pożegnali prof. Samsonowicza

Gabriela Morawska-Stanecka oraz Bogdan Borusewicz wzięli udział w uroczystościach pożegnalnych prof. Henryka Samsonowicza, które odbyły się 10 czerwca br. na warszawskich Powązkach Wojskowych.