Narzędzia:

Lista aktualności

Zmarł Grzegorz Matuszak, senator V kadencji

13 września br. zmarł Grzegorz Matuszak, senator V kadencji, Kandydat Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy, wybrany z okręgu w Łodzi.

Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk została przedstawicielem Senatu RP w Radzie Odbudowy Pałacu Saskiego

Prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk, kandydatka wskazana przez Marszałka Senatu RP Tomasza Grodzkiego 9 września br. odebrała nominację na członka Rady Odbudowy Pałacu Saskiego.

Zastępca Szefa Kancelarii Senatu J. Stolarczyk na uroczystościach w 75. rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Zastępca Szefa Kancelarii Senatu Jarosław Stolarczyk złożył w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego wieniec pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli w 75. rocznicę urodzin kapelana Solidarności.

Udział Wicemarszałka Senatu Marka Pęka w 339. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i 39. rocznicy wizyty Jana Pawła II na Kahlenbergu

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk 11 września 2022 r. w Wiednia wziął udział w uroczystych obchodach 339. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i 39. rocznicy obecności na Kahlenbergu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Marszałek Senatu RP złożył wpis do księgi kondolencyjnej po śmierci królowej Elżbiety II

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki w ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie złożył wpis do księgi kondolencyjnej po śmierci Jej Królewskiej Mości Elżbiety II.

Marszałek Senatu przyjął Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Marszałek Senatu RP rozmawiał z ambasadorem Chin w Polsce o bieżących relacjach polsko-chińskich i roli parlamentów w kształtowaniu stosunków dwustronnych.

Uroczystości pogrzebowe polskich więźniarek obozu Ravensbrück

Senator Ewa Matecka i senator Ewa Gawęda 6 września br. reprezentowały Senat RP podczas uroczystego pochówku polskich więźniarek obozu koncentracyjnego Ravensbrück.

Wystawa „Matematyka w obiektywie”

7 września br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki otworzył w Senacie wystawę „Matematyka w obiektywie”, prezentującą prace finalistów 12 edycji konkursu pod tym samym tytułem.

Wizyta przewodniczącego Bundesratu na zaproszenie Marszałka Senatu RP

Bodo Ramelow i prof. Tomasz Grodzki rozmawiali między innymi o współpracy dwustronnej, wojnie w Ukrainie i bezpieczeństwie energetycznym.

Wizyta delegacji Stałej Komisji ds. Mediów Senatu Parlamentu Republiki Czeskiej

Delegacja Stałej Komisji ds. Mediów czeskiego Senatu spotkała się w Senacie RP z Wicemarszałkiem Bogdanem Borusewiczem, przedstawicielami Komisji Kultury i Środków Przekazu, senacką Grupą Polsko-Czeską.

48. posiedzenie Senatu

Izba rozpatrzyła 3 ustawy, do których wprowadziła poprawki. Zdecydowała o wniesieniu do Sejmu 3 projektów ustaw i podjęła 2 uchwały. Powołała prof. Joannę Tyrowicz do Rady Polityki Pieniężnej.

Marszałek Senatu RP o 48. posiedzeniu Izby

Senat zajmie się między innymi ustawą o dopłatach do źródeł ciepła oraz o rekompensatach za katastrofę ekologiczną na Odrze. Będzie także głosować nad powołaniem nowego członka RPP – zapowiedział na briefingu prof. Tomasz Grodzki.

Poprzednia strona