Narzędzia:

Lista aktualności

Wystąpienie Marszałka Senatu RP w Radzie Najwyższej Ukrainy

Rosyjski imperialny szowinizm doprowadził do zbrodni ludobójstwa. Mordercy, gwałciciele, rabusie, ludobójcy muszą zostać ukarani. Potrzebujemy nowej Norymbergi – mówił 14 kwietnia br. w Kijowie Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki

Spotkanie Marszałka Senatu RP z przewodniczącą Sejmasu

11 kwietnia br. Marszałek Senatu RP profesor Tomasz Grodzki spotkał się z przebywającą z roboczą wizytą w Polsce przewodniczącą Sejmasu Republiki Litewskiej Viktoriją Čmilytė-Nielsen.

Marszałek Senatu RP spotkał się z premier Mołdawii

8 kwietnia 2022 r. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął premier Republiki Mołdawii Natalię Gavriliţę, która złożyła roboczą wizytę w Polsce.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ministrem spraw zagranicznych Chorwacji

8 kwietnia br. prof. Tomasz Grodzki przyjął ministra Gordana Grlić-Radmana, który składał wizytę w Polsce w związku z 30-leciem nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy oboma krajami.

Marszałek Senatu spotkał się z kongresmenami Stanów Zjednoczonych

Politycy rozmawiali m.in. o pomocy walczącej Ukrainie, o potrzebie przeciwdziałania rosyjskiej propagandzie w świecie, o współpracy polskich i amerykańskich podmiotów leczniczych dotyczącej leczenia ciężko chorych ukraińskich dzieci.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z przewodniczącym Stortingu

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki rozmawiał 1 kwietnia br. z szefem norweskiego parlamentu Masudem Gharahkhanim między innymi o pomocy Ukrainie oraz o bezpieczeństwie energetycznym i współpracy międzyparlamentarnej.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy

Prof. Tomasz Grodzki i minister Dmytro Kułeba rozmawiali o sytuacji w Ukrainie, potrzebach militarnych tego kraju w obronie przed rosyjską agresją, sankcjach na Rosję i odbudowie Ukrainy po wojnie.

Konferencja Przewodniczących Parlamentów Unii Europejskiej

Przed nami czas wspólnej próby i tylko od nas zależy, czy wyjdziemy z niej zwycięsko dla nas, dla naszych obywateli, dla UE i dla wolnej, niepodległej Ukrainy - powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki podczas sesji w Brdzie w Słowenii.

Brdo: spotkania dwustronne Marszałka Senatu RP

Podczas odbywającej się w Słowenii Konferencji Przewodniczących Parlamentów UE prof. Tomasz Grodzki rozmawiał m.in. z przewodniczącą Parlamentu Europejskiego, przewodniczącą Senatu Włoch oraz delegacją Irlandii i szefami parlamentów krajów nordyckich.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz wziął udział w posiedzeniu RBN, poświęconemu rosyjskiej agresji na Ukrainę i ostatnim wydarzeniom na arenie międzynarodowej. Obrady w trybie tajnym odbyły się 28 marca br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Wystąpienie Marszałka Senatu RP przed Radą Najwyższą Ukrainy

Możecie być pewni, że Senat RP i ja osobiście robimy wszystko, abyście zwyciężyli w tej wojnie, aby jak najszybciej ją zakończyć, przegnać agresora i przystąpić do odbudowy kraju - powiedział prof. Tomasz Grodzki.

Unia Międzyparlamentarna potępiła atak Rosji na Ukrainę

Rezolucja opracowana została przy udziale Wicemarszałkini Senatu RP, Gabrieli Morawskiej-Staneckiej.

Poprzednia strona