Narzędzia:

Lista aktualności

Spotkanie Marszałka Senatu RP ze Specjalnym Wysłannikiem Departamentu Stanu USA

Rozmowy dotyczyły m.in. gazociągu Nord Stream 2 oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych i transformacji energetycznej.

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk na konferencji poświęconej Kardynałowi Wyszyńskiemu

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk wziął udział w Warszawie w konferencji pt. „Stefan Kardynał Wyszyński – ojciec duchowy Polaków i Polonii” oraz w otwarciu wystawy poświęconej Prymasowi Tysiąclecia.

Polsko-Czeskie Forum Przedsiębiorczości w Szczecinie - drugi dzień wizyty Przewodniczącego Senatu Republiki Czeskiej

„Zadaniem nas, polityków jest tworzyć takie prawo i stabilne warunki rozwoju, żeby przedsiębiorcy mogli się rozwijać "

Wizyta Przewodniczącego Senatu Parlamentu Republiki Czeskiej

Nasze poglądy w kwestii bezpieczeństwa, kooperacji w UE i przestrzegania wartości, które legły u podstaw tworzenia Unii, są identyczne - oświadczył Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki po spotkaniu z Milošem Vystrčilem.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasador Bułgarii

18 sierpnia 2021 r. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nową ambasador Republiki Bułgarii w Polsce, Margaritę Ganevą.

Wicemarszałkini Senatu RP na Gali XII edycji Konkursu „Być Polakiem"

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie 3 sierpnia br. Gabriela Morawska-Stanecka odczytała list od Marszałka Senatu RP, który objął konkurs swoim patronatem.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z premierem Nadrenii Północnej – Westfalii

Prof. Tomasz Grodzki i Armin Laschet rozmawiali 1 sierpnia br. w Warszawie m. in. o stosunkach polsko-niemieckich i o odbudowie Europy po pandemii koronawirusa.

Spotkanie Przewodniczących Parlamentów Państw Grupy Wyszehradzkiej

Budujmy naszą tożsamość, patrzmy w przyszłość, wzmacniajmy V4, ale nie zapominajmy, że jesteśmy jedną wielką rodziną europejską – apelował Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki podczas rozmów 16 lipca br. w Fehérvárcsurgó.

Marszałek Senatu RP na uroczystości nadania tytułów Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

Ci, których dziś honorujemy, nie byli obojętni. Będąc zagrożonymi, nie odmówili pomocy tym, którzy byli zagrożeni jeszcze bardziej – powiedział prof. Tomasz Grodzki podczas uroczystości, która odbyła się 7 lipca br. w Warszawie.

Nagroda „Polonicus” dla Senatu RP

Wyróżnienie przyznane przez organizacje polonijne za długoletnią opiekę Senatu nad Polonią odebrał 28 czerwca br. podczas uroczystości w Akwizgranie w Niemczech Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wraz z grupą Senatorów Koalicji Obywatelskiej z wizytą studyjną w woj. opolskim

Kierunki wyznaczane przez UE, oczekiwane przez społeczeństwo – proekologiczne, sprawiają, że trzeba zrobić wszystko, aby ożywić żeglugę śródlądową, a Odra stosunkowo łatwo może stać się znów rzeką w pełni żeglowną – powiedział Marszałek.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z prezydent Mołdawii

21 czerwca br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął składającą oficjalną wizytę w Polsce Prezydent Republiki Mołdawii, Maię Sandu.