Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Kolumbii

sprawy międzynarodowe 23.08.2022
Fot. Tomasz Ozdoba, Kancelaria Senatu

23 sierpnia br. wizytę kurtuazyjną u Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego złożył rozpoczynający misję dyplomatyczną w Polsce ambasador Kolumbii Assad JoséJater Peña. 

Rozmówcy z satysfakcją odnotowali 90-letnią tradycję stosunków dyplomatycznych oraz bardzo dobry stan relacji pomiędzy Polską i Kolumbią.  Gość poinformował Marszałka o planach poznania najważniejszych polskich miast i wyraził nadzieję na odwiedzenie wkrótce także rodzinnego miasta Marszałka - Szczecina.  Profesor Tomasz Grodzki zwrócił uwagę na znaczenie miast portowych w historii Europy i współcześnie w gospodarce globalnej.

Marszałek i ambasador omówili także problemy migracji.Assad JoséJater Peña interesował się również polską oceną możliwych kierunków ewolucji sytuacji wojennej na wschodzie i południu Ukrainy. Rozmawiano także o uwarunkowaniach formalnych i praktycznych związanych z projektem odtworzenia polsko-kolumbijskiej grupy parlamentarnej jeszcze w bieżącej kadencji.  

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej w Kaliszu

W Kaliszu Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej rozmawiała o gospodarce odpadami oraz o budownictwie komunalnym, społecznym .

Wizyta studyjna Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej w Kaliszu

Senatorowie z Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej złożyli wizytę studyjną w Kaliszu. Wizyta poprzedza uroczyste posiedzenie komisji, organizowane w ramach obchodów 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP.

II Kongres Praw Zwierząt – zapowiedź

W Senacie 3 października br. odbędzie się II Kongres Praw Zwierząt „25 lat ustawy o ochronie zwierząt. Czas na zmiany?”.