Narzędzia:

Wicemarszałkini Senatu wzięła udział w IV Publicznym Czytaniu "Don Kichota"

26.04.2022
Fot.Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

Wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka 26 kwietnia 2022 r. wzięła udział w czwartym Publicznym Czytaniu „Don Kichota” Miguela de Cervantesa w Polsce.Wicemarszałkini Senatu przeczytała fragment książki w języku hiszpańskim. Tegoroczna edycja odbyła się w duchu solidarności z narodem ukraińskim, który walczy o swoją wolność w obliczu brutalnej i nieuzasadnionej agresji Rosji.

Czwarte Czytanie Don Kichota odbyło się  w sali im. Samuela Bogumiła Lindego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Wzięli w nim udział przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego, władz państwowych i samorządowych, polskiego parlamentu, instytucji kultury, a także studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Każdy przeczytał fragment Don Kichota w języku polskim, hiszpańskim lub ukraińskim.

Wydarzenie zorganizowała ambasada Hiszpanii w Polsce przy współudziale Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Tegoroczną edycję czytania „Don Kichota” uświetniło spotkanie  z wybitnymi hiszpańskimi pisarzami Fernandem Savaterem i Andresem Trapiello, pt.: “Don Kichot i Sancho Panza w Hiszpanii – i w Europie – XXI w.”.

Pierwsze Publiczne Czytanie „Don Kichota” odbyło się cztery lata temu z okazji Międzynarodowego Dnia Książki.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Prace w komisjach senackich – 18 maja 2022 r.

Obradowały senackie komisje m.in.: rodziny, spraw zagranicznych, środowiska, ustawodawcza, praw człowieka.

Prace w komisjach senackich – 17 maja 2022 r.

Obradowały senackie komisje: gospodarki, rolnictwa, nauki, infrastruktury, rodziny, środowiska, kultury.

Prace w komisjach senackich – 16 maja 2022 r.

Obradowała Komisja Zdrowia.