Narzędzia:

Marszałek Senatu spotkał się z nowym ambasadorem Armenii w Polsce

15.12.2021
Fot. Kancelaria Senatu

15 grudnia 2021 r. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Ambasadora Republiki Armenii w Polsce Samvela Mkrtchiana, który przedstawił koncepcję organizacji przez ambasadę uroczystości związanych z nadchodzącą 30. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Republiką Armenii. Ambasador zaprosił Senat RP do udziału w tych obchodach.

Podczas spotkania omówiono plany współpracy Senatu RP ze Zgromadzeniem Narodowym Republiki Armenii. Ambasador Samvel Mkrtchian poinformował o sytuacji na granicy między Armenią i Azerbejdżanem, jak również o ostatnich działaniach dyplomatycznych związanych z napiętą sytuacją między obydwoma krajami. Marszałek Tomasz Grodzki przedstawił starania, które podjął w ramach kontaktów z przewodniczącymi parlamentów Armenii i Azerbejdżanu, mające na celu budowanie fundamentów pod wspólną pokojową przyszłość Ormian i Azerów. Obaj rozmówcy zgodzili się, że właściwą drogą do wypracowania trwałego pokoju są mediacje z udziałem społeczności międzynarodowej, która nie powinna ustawać w wysiłkach na rzecz stabilizacji w regionie.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Aukcja Marszałka Senatu RP na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Obiad z prof. Tomaszem Grodzkim oraz wspólne zwiedzanie parlamentu można wylicytować w ramach 30. Finału WOŚP. Aukcja potrwa do 31 stycznia br

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasador Malty

11 stycznia br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nowo mianowaną Ambasador Republiki Malty Marię Assuntę Farrugię.

Marszałek Senatu RP z wizytą w Watykanie

Prof. Tomasz Grodzki został w sobotę, 8 stycznia br. przyjęty na audiencji przez Papieża Franciszka