Narzędzia:

Marszałek Senatu przyjął nowo mianowaną ambasador Nowej Zelandii w Polsce

15.12.2021
Fot.Kancelaria Senatu

15 grudnia br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nowo mianowaną ambasador Nowej Zelandii w Rzeczypospolitej Polskiej Alanę Hudson, która przedstawiła plany dotyczące głównych obszarów aktywności ambasady Nowej Zelandii w Warszawie. Wśród nich wymieniła działania ułatwiające nawiązywanie kontaktów pomiędzy przedsiębiorstwami z Nowej Zelandii i Polski, zwłaszcza wobec spodziewanego zawarcia przez Nową Zelandię umowy o wolnym handlu z Unią Europejską.

Ambasador poinformowała również o dużym zainteresowaniu nowozelandzkich władz sytuacją bezpieczeństwa w Europie Środkowej i Wschodniej. Marszałek Tomasz Grodzki i ambasador Alana Hudson rozmawiali o pracach podejmowanych przez Senat RP, bieżącej sytuacji gospodarczej w Polsce i Nowej Zelandii, doświadczeniach obu krajów w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 i skutkach społecznych wywoływanych przez pandemię. Marszałek Tomasz Grodzki przedstawił plany odnowienia współpracy Senatu RP z Izbą Reprezentantów Nowej Zelandii. W tym kontekście omówiono perspektywy bilateralnych kontaktów politycznych w warunkach obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Aukcja Marszałka Senatu RP na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Obiad z prof. Tomaszem Grodzkim oraz wspólne zwiedzanie parlamentu można wylicytować w ramach 30. Finału WOŚP. Aukcja potrwa do 31 stycznia br

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasador Malty

11 stycznia br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nowo mianowaną Ambasador Republiki Malty Marię Assuntę Farrugię.

Marszałek Senatu RP z wizytą w Watykanie

Prof. Tomasz Grodzki został w sobotę, 8 stycznia br. przyjęty na audiencji przez Papieża Franciszka