Narzędzia:

Marszałek Senatu RP przyjął nowo mianowanego Ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce

17.12.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

17 grudnia 2021 r. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nowo mianowanego Ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce Jakuba Dürra. W trakcie spotkania ambasador podkreślił, że pełniąc misję dyplomatyczną w Polsce będzie zwracał szczególną uwagę na rolę, jaką we wzajemnych stosunkach państwowych odgrywają Senaty Parlamentów obu państw.

Marszałek Senatu Tomasz Godzki i ambasador Jakub Dürr rozmawiali o efektach wizyty, którą złożył w dniach 30-31 sierpnia 2021 r. w Warszawie i Szczecinie Przewodniczący Senatu Parlamentu Republiki Czeskiej Miloš Vystrčil. Ambasador podkreślił, że czeski Senat wiele uwagi poświęca dyskusjom o sprawach unijnych i w tym kontekście wspólnotowym współpraca obu Senatów stanowi wartość. W jego opinii powinny one wnosić swój wkład także w kształtowanie relacji polsko-czeskich, wymagających na wielu płaszczyznach dbałości ze strony instytucji państwowych. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki zgodził się z ambasadorem Jakubem Dürrem, że dobre kontakty obu Senatów powinny być podtrzymywane i rozwijane, zarówno poprzez działalność grup bilateralnych w obu izbach, jak i poprzez trwały dialog na szczeblu Marszałka Senatu RP i Przewodniczącego Senatu Parlamentu Republiki Czeskiej.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Aukcja Marszałka Senatu RP na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Obiad z prof. Tomaszem Grodzkim oraz wspólne zwiedzanie parlamentu można wylicytować w ramach 30. Finału WOŚP. Aukcja potrwa do 31 stycznia br

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasador Malty

11 stycznia br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nowo mianowaną Ambasador Republiki Malty Marię Assuntę Farrugię.

Marszałek Senatu RP z wizytą w Watykanie

Prof. Tomasz Grodzki został w sobotę, 8 stycznia br. przyjęty na audiencji przez Papieża Franciszka