Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasador Korei Południowej

sprawy międzynarodowe 26.11.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

26 listopada 2021 r. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął ambasador Republiki Korei w RP panią Mirę Sun, której misja dyplomatyczna w Polsce dobiega końca.

W trakcie spotkania ambasador Mira Sun poinformowała Marszałka Tomasza Grodzkiego o postępach we współpracy polsko-koreańskiej, które udało się poczynić w trakcie jej pracy w Warszawie - pomimo pandemii, utrudniającej realizację wielu przedsięwzięć międzynarodowych. Marszałek Senatu RP i Ambasador Republiki Korei z zadowoleniem odnotowali, że obroty handlowe pomiędzy Polską i Koreą Południową rosną na przestrzeni ostatnich lat, a firmy koreańskie wyrażają duże zainteresowanie inwestowaniem w Polsce, zwłaszcza w przemysł elektroniczny i motoryzacyjny, w szczególności branżę elektromobilności. Marszałek Senatu nawiązał do ustaleń dotyczących polsko-koreańskiej współpracy parlamentarnej, które poczynił z Przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Republiki Korei Byeongiem Seugiem Parkiem we wrześniu 2021 r. w Wiedniu podczas Światowej Konferencji Przewodniczących Parlamentów.

Marszałek Tomasz Grodzki i Ambasador Mira Sun omówili także doświadczenia obu krajów w walce z pandemią COVID-19. Rozmawiali też o współpracy przemysłów farmaceutycznych, zwłaszcza w kontekście badań klinicznych nad nowymi lekami.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Zmarł Czesław Krakowski, senator III kadencji

21 stycznia 2022 r. zmarł Czesław Krakowski, senator III kadencji z b. województwa płockiego.

Debata „Zielony ład – szanse i zagrożenia dla polskiego rolnictwa”

Uczestnicy senackiej debaty poświęconej Zielonemu Ład i nowej Wspólnej Polityce Rolnej rozmawiali o ich konsekwencjach dla polskiego rolnictwa, m.in. zmniejszeniu produkcji rolnej.

Prace w komisjach senackich – 20 stycznia 2022 r.

Obradowały komisje senackie, m.in. nadzwyczajna ds. klimatu