Narzędzia:

Marszałek Senatu RP spotkał się z przedstawicielką Departamentu Stanu USA

sprawy międzynarodowe 17.11.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

W dniu 17 listopada 2021 r. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął Zastępcę-Asystenta Sekretarza Stanu USA ds. europejskich i euroazjatyckich Robin L. Dunnigan. Spotkanie odbyło się z incjatywy strony amerykańskiej. Marszałkowi Senatu towarzyszył przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej Bogdan Klich oraz zastępca przewodniczącego tej komisji Marcin Bosacki.

Rozmowa dotyczyła relacji polsko-amerykańskich oraz sytuacji w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym sytuacji na granicy z Białorusią. Poruszono sprawy dotyczące współpracy transatlantyckiej i wzmacniania więzi Stanów Zjednoczonych z Unią Europejską w oparciu o system wspólnych wartości, na czele z praworządnością i poszanowaniem zasad demokracji, w tym wolności mediów.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wraz z senatorami Bogdanem Klichem i Marcinem Bosackim omówili także z Zastępcą-Asystentem Sekretarza Stanu Robin L. Dunnigan rolę organizacji pozarządowych w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie Marszałka Senatu z delegacją Komitetu Parlamentarzystów EFTA

26 listopada br. Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej profesor Tomasz Grodzki przyjął delegację Komitetu Parlamentarzystów Europejskiej Strefy Wolnego Handlu (EFTA).

Marszałek Senatu RP przyjął Pierwszego Burmistrza Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Hamburga

24 listopada br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki spotkał się z Peterem Tschentscherem, który jest także wiceprzewodniczącym Bundesratu i członkiem Grupy Przyjaźni Niemiecko – Polskiej w tej izbie.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Libii

23 listopada br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Ambasadora Libii Salaha M. Almakhzuma Assalaha.