Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP ze Specjalnym Wysłannikiem Departamentu Stanu USA

10.09.2021
Fot Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

10 września br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Specjalnego Wysłannika i Koordynatora ds. międzynarodowych zagadnień energetycznych w Departamencie Stanu USA, Amosa J. Hochsteina wraz z towarzyszącą delegacją. W spotkaniu, które odbyło się z inicjatywy strony amerykańskiej, wziął także udział senator Stanisław Gawłowski, Przewodniczący Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu.

Rozmowy dotyczyły ukończonej inwestycji rosyjskiego koncernu Gazprom – gazociągu Nord Stream 2. Omówione zostały również zagadnienia redukcji emisji gazów cieplarnianych i transformacji energetycznej. Poruszono także temat inwestycji w sektor energetyki jądrowej w Polsce.

Marszałek Tomasz Grodzki i Specjalny Wysłannik Amos J. Hochstein omówili również sprawy związane z zaangażowaniem Stanów Zjednoczonych Ameryki we wspieranie sojuszników w Europie Środkowej i Wschodniej w wymiarze bezpieczeństwa. Poruszono temat bieżących prac Senatu RP, w tym także – w kontekście wzajemnej ochrony inwestycji – kwestię odrzucenia przez Senat ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Wicemarszałkini Senatu RP na inauguracji „XXI Dni NATO w Ostrawie”

Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka wzięła udział w inauguracji Dni NATO w Ostrawie m.in w Konsulacie Generalnym RP

Szef Kancelarii Senatu oddał hołd ofiarom sowieckiej agresji na Polskę

Szef Kancelarii Senatu w imieniu Marszałka Senatu RP wziął udział w uroczystości upamiętniającej 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

Wicemarszałek Senatu RP na gali z okazji rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz uczestniczył w upamiętnieniu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.