Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Rumunii

sprawy międzynarodowe 23.04.2021
Fot.Katarzyna Czerwińska, Kancelaria Senatu

W dniu 22 kwietnia 2021 r. pożegnalną wizytę złożył Marszałkowi Senatu RP prof. Tomaszowi Grodzkiemu kończący misję dyplomatyczną w Polsce ambasador Rumunii,  Ovidiu Dranga. W rozmowie ambasador podkreślił, że podczas pobytu w Polsce miał możliwość uczestniczyć w historycznych wydarzeniach w regionie, których trwałym efektem jest powołanie formatu B9 z krajów członkowskich NATO współtworzących zewnętrznej wschodnią granicę Unii Europejskiej. Zwrócił też uwagę, że poziom interakcji i współdziałania pomiędzy Polską i Rumunią sprawił, że wspólny głos obu krajów jest dobrze słyszany w UE.

Rozmówcy wyrazili nadzieję na wznowienie w pełnym wymiarze dialogu międzyparlamentarnego po zakończeniu pandemii. Zgodzili się, że widekonferencje powszechnie się przyjęły ale służą głównie podtrzymywaniu relacji i nie mogą zastąpić politycznego dialogu.

Marszałek Senatu i ambasador Rumunii rozmawiali także o sytuacji politycznej w Polsce, związanej z wyborem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich i ratyfikacją Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie senackiej Grupy Polsko-Czeskiej z ambasadorem Czech

22 lipca br. w Senacie RP odbyło się spotkanie przewodniczącego senackiej Grupy Polsko-Czeskiej senatora Aleksandra Szweda z ambasadorem Republiki Czeskiej dr. Ivanem Jestřábem. W spotkaniu uczestniczyli także inni członkowie Grupy.

Zastępczyni Szefa Kancelarii Senatu na Święcie Policji

Minister Karolina Zioło-Pużuk wzięła udział w uroczystościach, które odbyły się 21 lipca br. w Belwederze.

Prace w komisjach senackich – 21 lipca 2021 r.

Obradowały senackie komisje: środowiska, budżetu, spraw zagranicznych, regulaminowa oraz praw człowieka.