Narzędzia:

Wizyta Wicemarszałka Senatu RP Michała Kamińskiego na Litwie

sprawy międzynarodowe 23.03.2021
Fot. Sejm Republiki Litewskiej

W dniach 20–22 marca br.Wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński przebywał z wizytą na Litwie. Pierwszego dnia pobytu w Republice Litewskiej uczestniczył w spotkaniu z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu Republiki Litewskiej Žygimantasem Pavilionisem oraz członkiem Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu Republiki Litewskiej Emanuelisem Zingerisem. W niedzielę, 21 marca br.,Wicemarszałek spotkał się z Dyrektorem Litewskiego Instytutu Historycznego Alvydasem Nikžentaitisem, odznaczonym Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Litewską oraz propagowanie wiedzy o wspólnym dziedzictwie historycznym narodów tworzących Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Kluczowym punktem wizyty Wicemarszałka Kamińskiego na Litwie był udział w Konferencji im.Wincentego Konstantego Kalinowskiego, która odbyła się w Sejmie Republiki Litewskiej w poniedziałek, 22 marca br. Ta międzynarodowa konferencja, zorganizowana po raz pierwszy w ubiegłym roku, jest poświęcona sprawom Białorusi i stanowi forum wymiany myśli oraz poglądów na temat możliwości wprowadzenia ustroju demokratycznego w tym kraju. W tegorocznej konferencji uczestniczyli czołowi politycy krajów europejskich oraz instytucji europejskich, reprezentanci białoruskiej opozycji na czele ze Swiatłaną Cichanouską, a także przedstawiciele świata nauki. Wicemarszałek Michał Kamiński wygłosił przemówienie w panelu dotyczącym wolnych i demokratycznych wyborów na Białorusi w 2021 roku.
 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

W Senacie dyskutowano o przyszłości transportu publicznego w Polsce

Powstanie zespół, który zajmie się pracami nad inicjatywą legislacyjną dotyczącą ustawy o zbiorowym transporcie publicznym

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Rumunii

W dniu 22 kwietnia 2021 r. pożegnalną wizytę złożył Marszałkowi Senatu RP prof. Tomaszowi Grodzkiemu kończący misję dyplomatyczną w Polsce ambasador Rumunii, Ovidiu Dranga.

Prace w komisjach senackich – 22 kwietnia 2021 r.

Obradowała Komisja Nadzwyczajna ds. Klimatu.