Narzędzia:

Wizyta Wicemarszałka Senatu RP Michała Kamińskiego na Litwie

sprawy międzynarodowe 23.03.2021
Fot. Sejm Republiki Litewskiej

W dniach 20–22 marca br.Wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński przebywał z wizytą na Litwie. Pierwszego dnia pobytu w Republice Litewskiej uczestniczył w spotkaniu z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu Republiki Litewskiej Žygimantasem Pavilionisem oraz członkiem Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu Republiki Litewskiej Emanuelisem Zingerisem. W niedzielę, 21 marca br.,Wicemarszałek spotkał się z Dyrektorem Litewskiego Instytutu Historycznego Alvydasem Nikžentaitisem, odznaczonym Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Litewską oraz propagowanie wiedzy o wspólnym dziedzictwie historycznym narodów tworzących Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Kluczowym punktem wizyty Wicemarszałka Kamińskiego na Litwie był udział w Konferencji im.Wincentego Konstantego Kalinowskiego, która odbyła się w Sejmie Republiki Litewskiej w poniedziałek, 22 marca br. Ta międzynarodowa konferencja, zorganizowana po raz pierwszy w ubiegłym roku, jest poświęcona sprawom Białorusi i stanowi forum wymiany myśli oraz poglądów na temat możliwości wprowadzenia ustroju demokratycznego w tym kraju. W tegorocznej konferencji uczestniczyli czołowi politycy krajów europejskich oraz instytucji europejskich, reprezentanci białoruskiej opozycji na czele ze Swiatłaną Cichanouską, a także przedstawiciele świata nauki. Wicemarszałek Michał Kamiński wygłosił przemówienie w panelu dotyczącym wolnych i demokratycznych wyborów na Białorusi w 2021 roku.
 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Prace w komisjach senackich – 10 września 2021 r.

obradowała Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Wicemarszałkini Senatu RP na inauguracji „XXI Dni NATO w Ostrawie”

Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka wzięła udział w inauguracji Dni NATO w Ostrawie m.in w Konsulacie Generalnym RP

Szef Kancelarii Senatu oddał hołd ofiarom sowieckiej agresji na Polskę

Szef Kancelarii Senatu w imieniu Marszałka Senatu RP wziął udział w uroczystości upamiętniającej 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.