Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Gruzji

sprawy międzynarodowe 04.03.2021
Fot. Łukasz Kamiński - Kancelaria Senatu

W dniu 4 marca 2021 r. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął ambasadora Gruzji pana Ilię Darchiashviliego. Wizyta ambasadora była związana z zakończeniem jego misji dyplomatycznej w Polsce.

Ambasador Gruzji przedstawił ocenę stosunków polsko-gruzińskich oraz podsumował ich rozwój w czasie swojej blisko czteroletniej pracy w Warszawie. Marszałek Senatu i Ambasador Gruzji omówili perspektywy integracji Gruzji z Unią Europejską i Sojuszem Północnoatlantyckim, a także znaczenie unijnego programu Partnerstwa Wschodniego. Ambasador poinformował o intensywnych pracach legislacyjnych, które mają zostać podjęte w związku z gruzińskimi staraniami o członkostwo w UE. Marszałek Tomasz Grodzki wskazał na działania przeprowadzone przez Sejm i Senat RP przed akcesją i możliwość wykorzystania polskich doświadczeń w tym zakresie przez parlament Gruzji. Ambasador podkreślił znaczenie relacji pomiędzy parlamentami Polski i Gruzji i konieczność utrzymania tej formy współpracy między obydwoma państwami.

Marszałek Senatu i ambasador Gruzji rozmawiali również o sytuacji wewnętrznej w Gruzji po ostatnich wyborach parlamentarnych. Poruszyli też kwestię współpracy międzynarodowej w zwalczaniu pandemii COVID-19, w tym sprawę zakupu i dostaw szczepionek.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie senackiej Grupy Polsko-Czeskiej z ambasadorem Czech

22 lipca br. w Senacie RP odbyło się spotkanie przewodniczącego senackiej Grupy Polsko-Czeskiej senatora Aleksandra Szweda z ambasadorem Republiki Czeskiej dr. Ivanem Jestřábem. W spotkaniu uczestniczyli także inni członkowie Grupy.

Zastępczyni Szefa Kancelarii Senatu na Święcie Policji

Minister Karolina Zioło-Pużuk wzięła udział w uroczystościach, które odbyły się 21 lipca br. w Belwederze.

Prace w komisjach senackich – 21 lipca 2021 r.

Obradowały senackie komisje: środowiska, budżetu, spraw zagranicznych, regulaminowa oraz praw człowieka.