Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Armenii

sprawy międzynarodowe 16.02.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

W dniu 16 lutego br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął ambasadora Armenii w Polsce Jego Ekscelencję Samvela Mkrtchiana. Ambasador poinformował o działaniach Armenii w walce z koronawirusem COVID-19, wyrażając nadzieję że umożliwią one powrót do realizacji projektów z zakresu współpracy międzyparlamentarnej zainicjowanych jeszcze przed wybuchem epidemii.

Marszałek wyraził przekonanie, że okoliczności zakończenia wojny o Górski Karabach nie wpłyną na trwanie Armenii przy zasadach demokracji parlamentarnej. Ambasador Mkrtchian poinformował, że opozycja w jego kraju pozostaje przy żądaniu przedterminowych wyborów. Podkreślił również, że status prawny Górskiego Karabachu pozostaje nierozstrzygnięty. Zaznaczył, że uzgodniona wymiana jeńców powinna objąć bezwzględnie wszystkie osoby przetrzymywane przez obie strony konfliktu. Wyraził zarazem nadzieję, że głos w tej sprawie zabiorą przyjaciele zarówno Armenii jak i Azerbejdżanu.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Wicemarszałkini Senatu RP na inauguracji „XXI Dni NATO w Ostrawie”

Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka wzięła udział w inauguracji Dni NATO w Ostrawie m.in w Konsulacie Generalnym RP

Szef Kancelarii Senatu oddał hołd ofiarom sowieckiej agresji na Polskę

Szef Kancelarii Senatu w imieniu Marszałka Senatu RP wziął udział w uroczystości upamiętniającej 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

Wicemarszałek Senatu RP na gali z okazji rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz uczestniczył w upamiętnieniu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.