Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Armenii

sprawy międzynarodowe 16.02.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

W dniu 16 lutego br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął ambasadora Armenii w Polsce Jego Ekscelencję Samvela Mkrtchiana. Ambasador poinformował o działaniach Armenii w walce z koronawirusem COVID-19, wyrażając nadzieję że umożliwią one powrót do realizacji projektów z zakresu współpracy międzyparlamentarnej zainicjowanych jeszcze przed wybuchem epidemii.

Marszałek wyraził przekonanie, że okoliczności zakończenia wojny o Górski Karabach nie wpłyną na trwanie Armenii przy zasadach demokracji parlamentarnej. Ambasador Mkrtchian poinformował, że opozycja w jego kraju pozostaje przy żądaniu przedterminowych wyborów. Podkreślił również, że status prawny Górskiego Karabachu pozostaje nierozstrzygnięty. Zaznaczył, że uzgodniona wymiana jeńców powinna objąć bezwzględnie wszystkie osoby przetrzymywane przez obie strony konfliktu. Wyraził zarazem nadzieję, że głos w tej sprawie zabiorą przyjaciele zarówno Armenii jak i Azerbejdżanu.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Konferencja „Zielone rolnictwo: potencjał polskiej agrobiotechnologii”

11 czerwca 2021 r. w Senacie dyskutowano na temat potencjału polskiej agrobiotechnologii.

Posiedzenie Rady Gospodarczej przy Marszałku Senatu RP

Uczestnicy spotkania, które odbyło się 10 czerwca br., dyskutowali między innymi o Krajowym Planie Odbudowy oraz o Polskim Ładzie.

Wicemarszałkowie Senatu pożegnali prof. Samsonowicza

Gabriela Morawska-Stanecka oraz Bogdan Borusewicz wzięli udział w uroczystościach pożegnalnych prof. Henryka Samsonowicza, które odbyły się 10 czerwca br. na warszawskich Powązkach Wojskowych.