Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Tajlandii

sprawy międzynarodowe 05.02.2021
Fot. Michał Józefaciuk - Kancelaria Senatu

W dniu 5 lutego 2021 r. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Ambasadora Królestwa Tajlandii Pana Chettaphana Maksamphana, który w grudniu 2020 r. rozpoczął swoją misję dyplomatyczną w Polsce.

Ambasador Królestwa Tajlandii przedstawił cele, które zamierza zrealizować w obszarze relacji Tajlandii i Polski podkreślając, że dotychczasowa formuła współpracy parlamentarnych grup bilateralnych była istotnym czynnikiem kształtującym te relacje. Marszałek Tomasz Grodzki i ambasador Chettaphan Maksamphan omówili sprawy dotyczące wymiany gospodarczej, kwestie dotyczące ruchu turystycznego w kontekście restrykcji obowiązujących w związku z pandemią COVID-19, a także kwestie dotyczące inwestycji realizowanych w Polsce z wykorzystaniem kapitału pochodzącego z Tajlandii. Marszałek Tomasz Grodzki zaprosił ambasadora Królestwa Tajlandii do złożenia wizyty w Szczecinie wskazując na duże możliwości dla inwestorów, jakie stwarza dogodne położenie jego rodzinnego miasta.

Ambasador wyraził zainteresowanie polskim sektorem sprzętu medycznego i wskazywał na możliwości dokonywania zakupów w Polsce przez placówki medyczne z Tajlandii. Jako praktykujący torakochirurg, Marszałek Tomasz Grodzki potwierdził wysoką jakość sprzętu oferowanego przez polskich producentów, w szczególności wyposażenia bloków operacyjnych.

Ambasador Królestwa Tajlandii omówił również z Marszałkiem Senatu sprawy związane z kształceniem studentów z Tajlandii na polskich uczelniach. Poinformował także o przedsięwzięciach, które planuje w związku z przypadającą w przyszłym roku 50. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Tajlandią.

 

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Prace w komisjach senackich – 10 września 2021 r.

obradowała Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Wicemarszałkini Senatu RP na inauguracji „XXI Dni NATO w Ostrawie”

Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka wzięła udział w inauguracji Dni NATO w Ostrawie m.in w Konsulacie Generalnym RP

Szef Kancelarii Senatu oddał hołd ofiarom sowieckiej agresji na Polskę

Szef Kancelarii Senatu w imieniu Marszałka Senatu RP wziął udział w uroczystości upamiętniającej 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.