Narzędzia:

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki spotkał się z ambasador Indonezji

15.12.2020
Wizytę w Senacie złożyła ambasador Indonezji (fot. Marta Marchlewska, Kancelaria Senatu)

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął ambasador Republiki Indonezji panią Siti Nugrahę Mauludiah, która kończy misję dyplomatyczną w Polsce.  Marszałek Senatu i ambasador Indonezji ocenili stan relacji polsko-indonezyjskich.

Podczas spotkania rozmawiano o warunkach, na jakich studenci z Indonezji kształcą się na polskich uczelniach wyższych oraz o dostępności polskiego rynku pracy dla obywateli Indonezji.

W trakcie rozmowy poruszono także kwestie związane z wymianą handlową i inwestycjami.

Marszałek Senatu wskazał na bariery, z którymi spotykają się na rynku indonezyjskim eksporterzy polskiej żywności. Zwrócił uwagę na problemy, które stanęły na drodze polskich przedsiębiorstw z branży energetycznej i przetwórstwa spożywczego w toku realizacji umów inwestycyjnych zawartych z partnerami biznesowymi z Indonezji.

Ambasador Indonezji, na prośbę Marszałka, przedstawiła plan działań rządu w związku z decyzją o przeniesieniu stolicy Indonezji z Dżakarty do prowincji Kalimantan Wschodni na wyspie Borneo oraz ocenę oddziaływania na środowisko naturalne przyszłych inwestycji związanych z budową nowej stolicy.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie Wicemarszałka Senatu z ambasadorem Mongolii

W czwartek, 14 stycznia 2021 r. Wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz przyjął z wizytą Ambasadora Mongolii w RP Dorja Barkhasa.

Rozmowa Marszałka Senatu RP z ambasador Stanów Zjednoczonych

W dniu 5 stycznia br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki odbył telefoniczną rozmowę z kończącą swoją misję dyplomatyczną w Polsce ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher.

Aukcja Marszałka Senatu RP na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Obiad z Marszałkiem Senatu RP prof. Tomaszem Grodzkim i zwiedzanie w jego towarzystwie gmachu parlamentu można od środy, 30 grudnia br. licytować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcja potrwa do 2 lutego 2021.