Narzędzia:

Marszałek Senatu na debacie nt. stanu polskiego rolnictwa

11.12.2020
Fot. Łukasz Kamiński - Kancelaria Senatu

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki otworzył w Senacie w piątek, 11 grudnia br. debatę „Stan i perspektywy polskiego rolnictwa w dobie kryzysu gospodarczego” organizowaną przez środowiska rolnicze. W swoim wystąpieniu Marszałek wyraził nadzieję, że wnioski z dyskusji będą stanowiły postawę do dalszych działań parlamentarnych i legislacyjnych między innymi dla senackiej komisji rolnictwa.

Marszałek wyraził zadowolenia z faktu, że debata o stanie polskiego rolnictwa odbywa się w Senacie i zaapelował do jej uczestników, aby zarówno postawili diagnozę obecnej trudnej sytuacji w tym sektorze gospodarki jak i zaproponowali sposoby wyjścia z niej. Prof. Grodzki zwrócił uwagę, że w obecnym czasie wszystkim nam powinno zależeć, aby rolnictwo i sektor żywnościowy zostały obronione i ochronione przed negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa. „Życzyłbym sobie, aby raport z tej debaty stanowił podstawę do dalszych działań parlamentarnych i legislacyjnych” – powiedział Marszałek Senatu. „Spróbujemy poprzez komisję rolnictwa, inicjatywy poselskie i senatorskie przekuwać to w dobrą legislację służącą ratowaniu i wyprowadzeniu na prostą polskiego rolnictwa” – podkreślił prof. Tomasz Grodzki.

W debacie o stanie polskiego rolnictwa wziął udział wiceprzewodniczący komisji rolnictwa i rozwoju wsi senator Ryszard Bober, posłowie do Sejmu i do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele organizacji rolniczych oraz eksperci.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Prace w komisjach senackich – 19 stycznia 2020 r.

Obradowały komisje praw człowieka i zdrowia.

Posiedzenie Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej nt. sukcesu Izraela w szczepieniach przeciwko COVID-19

Posiedzenie Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej z udziałem prof. Rana Balicera, przewodniczącego Krajowej Rady Eksperckiej ds. COVID-19 przy Kancelarii Premiera Izraela, nt. sukcesu Izraela w szczepieniach przeciwko COVID-19.