Narzędzia:

Marszałek Senatu RP powołał Radę Gospodarczą

01.12.2020
Fot Marta Marchlewska - Kancelaria Senatu

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wręczył nominacje członkom Rady Gospodarczej – Zespołu Doradców ds. Gospodarczych przy Marszałku Senatu RP. Rada powołana została uchwałą Prezydium Senatu z dnia 25 listopada i stanowi organ opiniodawczo-doradczy.

Przewodniczącym Rady został Zbigniew Jakubas, właściciel Grupy Kapitałowej Multico. W skład Rady weszli: główny ekonomista Pracodawców RP dr Sławomir Dudek, członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN i Polskiego Komitetu do spraw UNESCO prof. Jerzy Hausner, zarządzający spółkami Com40 i Big Star Bogdan Kaczmarek, Prezes Zarządu CD Projekt SA Adam Kiciński, współzałożyciel i wiceprezes firmy Nowy Styl Jerzy Krzanowski, Prezes Zarządu Press Glass Arkadiusz Muś, Przewodniczący Rady Nadzorczej Dr Irena Eris SA Henryk Orfinger oraz Prezes Zarządu spółki x-com Michał Świerczewski.

W oświadczeniu dla mediów Marszałek Senatu podkreślił, że dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu prezesa Zbigniewa Jakubasa udało się zaprosić do udziału w pracach Rady wybitnych polskich przedsiębiorców, mają realne osiągnięcia, są polskimi patriotami gospodarczymi i płacą podatki w Polsce. „Łączy ich z nami pragnienie, aby polska gospodarka była dobra, silna, stabilna, z perspektywami rozwoju, i żeby budowała fundament pod dobrobyt nas wszystkich” – podkreślił prof. Tomasz Grodzki. Zauważył, że w składzie Rady znaleźli się także wybitni ekonomiści. „Jestem niezwykle dumny, że przyjęli Państwo nasze zaproszenie”  - powiedział Marszałek. Zapowiedział, że to, co Rada będzie proponować, Senat będzie przekuwał w inicjatywy ustawodawcze. „Chodzi o to, aby zmienić filozofię polskiej gospodarki, abyśmy wszyscy zrozumieli, że przedsiębiorca to nie jest wróg, tylko twórca potęgi państwa, ktoś, kto buduje przyszłość Rzeczypospolitej Polskiej  i że naszym zadaniem jest tworzyć stabilne warunki działania dla każdego polskiego przedsiębiorcy” – podkreślił Marszałek Senatu.

Przewodniczący Rady Gospodarczej Zbigniew Jakubas powiedział, że Rada składa się z przedsiębiorców z niepodważalnymi sukcesami, których cechuje patriotyzm gospodarczy. „Pracujemy w Polsce, tu dajemy, zatrudnienie i tu płacimy podatki” – podkreślił. Zapowiedział, że Rada będzie starała się pracować nad rozwiązaniem problemów, które hamują przedsiębiorczość, będzie też chciała przedstawiać rozwiązania prospołeczne oraz takie, które zapewnią gospodarce stabilność. Zwrócił również uwagę, na problemy trapiące gospodarkę w dobie koronawirusa. „Myślę, że jest to ciało,  które jest w stanie pracować nad rozwiązaniami, które dadzą nam większą szansę rozwoju i nad ograniczeniami, które nas dotyczą” – podkreślił prezes Jakubas.

 

 

 

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie Wicemarszałka Senatu z ambasadorem Mongolii

W czwartek, 14 stycznia 2021 r. Wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz przyjął z wizytą Ambasadora Mongolii w RP Dorja Barkhasa.

Rozmowa Marszałka Senatu RP z ambasador Stanów Zjednoczonych

W dniu 5 stycznia br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki odbył telefoniczną rozmowę z kończącą swoją misję dyplomatyczną w Polsce ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher.

Aukcja Marszałka Senatu RP na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Obiad z Marszałkiem Senatu RP prof. Tomaszem Grodzkim i zwiedzanie w jego towarzystwie gmachu parlamentu można od środy, 30 grudnia br. licytować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcja potrwa do 2 lutego 2021.