Narzędzia:

Wicemarszałek Michał Kamiński na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

09.09.2020
fot.Maciej Kulczyński - PAP

Wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński wziął udział w panelu dyskusyjnym „Dlaczego sondaże się mylą?” zorganizowanym 9 września br. w ramach Forum Polonijnego podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Uczestnicy dyskusji próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego sondaże zamawiane nawet u uchodzących za absolutnie niezależne ośrodki różnią się wynikami w zależności od tego, kto zamawia i płaci za badanie - i czy nie jest tak, że niektórzy indagowani odpowiadają nie tyle zgodnie z opinią własną, co „politycznie poprawnymi” oczekiwaniami. Zastanawiali się także, jak stworzyć mechanizmy sondowania opinii publicznej, które byłyby wolne od tych obciążeń. 

W dyskusji obok Wicemarszałka Kamińskiego uczestniczyli także dr Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego; politolog, prof. Kazimierz Kik oraz szef ośrodka IBRIS Marcin Duma.

Organizowane rokrocznie Forum Ekonomiczne w tym roku z powodu pandemii zostało przeniesione z Krynicy Zdroju do Karpacza. Hasłem tegorocznego Forum jest "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota". Główną osią dyskusji Forum są najważniejsze wyzwania o charakterze politycznym, społecznym i gospodarczym, jakie stoją przed Europą Środkowo-Wschodnią.


 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

16. posiedzenie Senatu ‒ zapowiedź

29‒30 września 2020 r. odbędzie się 16. posiedzenie Senatu. Izba rozpatrzy na nim m.in. sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2019 r. oraz informację Ministra Spraw Zagranicznych na temat stanu polskiej dyplomacji.

Gala konkursu „Sołtys Roku 2019”

W Senacie wręczono nagrody laureatom 18. edycji konkursu „Sołtys Roku”

Prace w komisjach senackich ‒ 28 września 2020 r.

Obradowały komisje senackie, m.in. praw człowieka, ustawodawcza, spraw zagranicznych, budżetu, kultury.