Narzędzia:

Spotkanie marszałka Senatu z ambasador Indonezji Siti Nugraha Mauludiah

30.04.2019
Spotkanie marszałka Senatu z ambasador Indonezji (fot. K. Czerwińska)

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski przyjął 30 kwietnia 2019 r. ambasador Republiki Indonezji Siti Nugraha Mauludiah. Rozmawiano o współpracy gospodarczej i turystycznej oraz o wyborach w Indonezji.

Podkreślono, że intensywne kontakty parlamentarne między oboma krajami przekładają się na rozwój kontaktów na szczeblu rządowym oraz na wzmocnienie współpracy gospodarczej. Jako przykład podano  podpisanie kontraktów i umów biznesowych w zakresie gospodarki morskiej, energetyki, przetwórstwa rolno-spożywczego oraz obronności. Podkreślono, że w zakresie turystyki istnieje ogromny potencjał, szczególnie możliwość zwiększenia ruchu turystycznego z Polski. Ponadto wskazano na możliwości zwiększenia wymiany naukowej i studiowania przez obywateli Indonezji na polskich uczelniach na kierunkach, na których językiem wykładowym jest angielski.

Ambasador Siti Nugraha Mauludiah przedstawiła proces wyborczy, który toczy się w jej kraju. W wyniku jednodniowych wyborów ma zostać wybrany prezydent, a także obie izby parlamentu. Obecnie trwa liczenie głosów.

Marszałek wyraził nadzieję, że nowy przewodniczący Izby Reprezentantów Regionów przyjmie zaproszenie do złożenia oficjalnej wizyty w Polsce, w jeszcze w tym roku.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Aukcja Marszałka Senatu RP na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Obiad z prof. Tomaszem Grodzkim oraz wspólne zwiedzanie parlamentu można wylicytować w ramach 30. Finału WOŚP. Aukcja potrwa do 31 stycznia br

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasador Malty

11 stycznia br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nowo mianowaną Ambasador Republiki Malty Marię Assuntę Farrugię.

Marszałek Senatu RP z wizytą w Watykanie

Prof. Tomasz Grodzki został w sobotę, 8 stycznia br. przyjęty na audiencji przez Papieża Franciszka