Narzędzia:

Marszałek Senatu: głosowanie nad tzw. ustawą wyborczą po zakończeniu jej rozpatrywania

legislacja 01.06.2020
Marszałek Senatu: głosowanie nad tzw. ustawą wyborczą po zakończeniu jej rozpatrywania (fot. Marta Marchlewska - Kancelaria Senatu)

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat będzie głosował nad ustawą dotyczącą tegorocznych wyborów prezydenckich niezwłocznie po zakończeniu jej rozpatrywania. Jak powiedział podczas spotkania z dziennikarzami, jeśli głosowanie nie będzie możliwe w poniedziałek, 1 czerwca wieczorem, to zostanie ono przeprowadzone we wtorek, 2 czerwca w godzinach przedpołudniowych.

Senat na rozpoczętym w poniedziałek posiedzeniu zajmuje się między innymi ustawą o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego. Połączone komisje senackie – Ustawodawcza, Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej zaproponowały do niej kilkadziesiąt poprawek.  

"Jeśli się uda i senatorowie w jakimś sensie narzucą sobie samodyscyplinę dyskusji, to będziemy to głosować dzisiaj. Jeśli nie, to będziemy od rana jutro kontynuować tenże punkt, czyli ustawę wyborczą, aż do jej przegłosowania bezpośrednio po zakończeniu tego punktu" - powiedział Marszałek Grodzki. Ocenił, że prace komisji przedłużyły się, ponieważ Wicemarszałek Marek Pęk po trzech intensywnych dniach prac połączonych komisji złożył cały bukiet poprawek, które wymagały przepracowania. Marszałek Senatu podkreślił, że uchwała w sprawie tzw. ustawy wyborczej niezwłocznie trafi do Sejmu.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Henryk Wujec patronem jednej z sal Sejmu

Uroczystość nadania imienia Henryka Wujca - działacza opozycji demokratycznej, członka KOR i działacza Solidarności, a także posła - sali 111 w budynku U gmachu Sejmu.

Prace w komisjach senackich – 25 kwietnia 2024 r.

Obradowały senackie komisje: Ustawodawcza oraz Praw Człowieka i Praworządności.

Kierunki reform sądownictwa w Polsce

Konferencja poświęcona kierunkom reform sądownictwa w społecznych projektach ustaw Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”