Narzędzia:

Lista aktualności

Prace w komisjach senackich – 2 sierpnia 2022 r.

Obradowały senackie komisje: ustawodawcza, praw człowieka, środowiska, nadzwyczajna ds. klimatu, spraw emigracji, budżetu, rolnictwa, obrony, gospodarki narodowej, infrastruktury.

13. Gala Konkursu „Być Polakiem” z udziałem Zastępcy Szefa Kancelarii Senatu

Minister Jarosław Stolarczyk odczytał podczas Gali list skierowany do uczestników przez Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego.

Prace w komisjach senackich – 1 sierpnia 2022 r.

Komisja Zdrowia rozpatrzyła nowelizację ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej oraz niektórych innych ustaw.

W hołdzie Powstańcom Warszawskim

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki oraz Wicemarszałkowie Senatu i senatorowie uczestniczyli w uroczystościach w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które 1 sierpnia br. odbyły się w stolicy.

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Przedstawiciele Senatu RP uczestniczyli w licznych obchodach 78. rocznicy Powstania Warszawskiego, które 30 i 31 lipca br. odbyły się w Warszawie.

Powstanie Warszawskie – bój o wolną Polskę

1 sierpnia 1944 r. w Warszawie wybuchło powstanie, podczas którego po 5 latach niemieckiej okupacji podjęto nierówną walkę zbrojną o niepodległą i suwerenną Polskę.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z Gubernatorem Generalnym Związku Australijskiego

1 sierpnia 2022 r. prof. Tomasz Grodzki przyjął przebywającego z wizytą oficjalną w Polsce Davida Hurley’a, z którym rozmawiał m.in. o relacjach dwustronnych, wojnie w Ukrainie oraz wywołanym nią kryzysie energetycznym.

Wiceszefowa Kancelarii Senatu na konferencji inaugurującej VII edycję kampanii BohaterON

Zastępczyni Szefa Kancelarii Senatu dr Karolina Zioło-Pużuk w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego uczestniczyła w konferencji prasowej inaugurującej VII edycję kampanii BohaterON – włącz historię!

Wizyta studyjna Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu na Pomorzu

W pierwszym dniu wizyty senatorowie obejrzeli wystawę obiektów po recyclingu w Nadbałtyckim Centrum Kultury i odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności, w drugim – rozmawiali z badaczami z Uniwersytetu Gdańskiego o zmianach klimatu.

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu

Senatorowie i eksperci dyskutowali w Gdyni o zanieczyszczeniu Morza Bałtyckiego, w tym materiałami niebezpiecznymi. Wyjazdowe obrady komisji to element obchodów przypadającej w tym roku 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP.

Spotkanie Marszałka Senatu z ambasadorem Izraela

27 lipca 2022 r. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nowo mianowanego ambasadora Państwa Izrael w Polsce Yacova Livne.

Rozmowa Marszałka Senatu RP z ambasadorem Ukrainy

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął 26 lipca br. rozpoczynającego misję dyplomatyczną w Polsce ambasadora Ukrainy Wasyla Zwarycza.

Poprzednia strona