Narzędzia:

Marszałek Senatu otrzymał Złotą Honorową Odznakę Krajowej Izby Gospodarczej

18.06.2009

Bogdan Borusewicz marszałek Senatu otrzymał Honorową Złotą Odznakę Krajowej Izby Gospodarczej za promowanie polskiej gospodarki za granicą. Uroczystość odbyła się 18 czerwca 2009 r. podczas Walnego Zgromadzenia KIG w Warszawie..

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Krajowej Izbie Gospodarczej doceniają wysiłki marszałka Bogdana Borusewicza na rzecz promowania polskiej gospodarki za granicą. Wyjeżdżając za granice marszałek nie tylko zabiera ze sobą przedsiębiorców , ale także aktywnie uczestniczy w spotkaniach z zagranicznymi partnerami. Tę nagrodę przyznaliśmy panu marszałkowi także za to, że reprezentuje cechy rzadkie wśród polityków - krystaliczną uczciwość i bezkompromisowość w walce o prawa ludzi, którzy są ich pozbawieni" - uzasadnił przyznanie odznaki marszałkowi Senatu Andrzej Arendarski prezes KIG.

Nagrody przyznawane są przedstawicielom samorządu gospodarczego, wybitnym przedstawicielom gospodarki, świata kultury i nauki, politykom szczególnie zasłużonym dla ruchu samorządu gospodarczego.

Złote odznaki otrzymali: prof. Jerzy Buzek, Waldemar Pawlak wicepremier, minister gospodarki, Jerzy Gagucki dyrektor gabinetu KIG.

Krajowa Izba Gospodarcza od 1990 r. działa na rzecz małych i średnich przedsiębiorców reprezentując ich w kraju i za granicą. Skupia ponad 140 organizacji samorządowych i izb gospodarczych.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Wiceszefowa Kancelarii Senatu na Gali X edycji Konkursu im. Olgierda Fietkiewicza

Zastępczyni Szefa Kancelarii Senatu dr Karolina Zioło-Pużuk uczestniczyła w uroczystej Gali X edycji Konkursu im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe poświęcone tematyce harcerskiej.

„Dzieci i ryby mają głos” - debata młodzieżowa z udziałem Marszałka Senatu RP

„Czysta, zielona, przyjazna planeta – która po prostu musi ocaleć – to temat niezwykle ważny, zwłaszcza dla młodego pokolenia. Jestem dumny, że w Senacie możemy o tym z młodzieżą rozmawiać” – powiedział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

Prace w komisjach senackich – 22 września 2022 r.

Obradowały senackie komisje: praw człowieka, spraw zagranicznych, nauki, edukacji i sportu