Narzędzia:

28 lutego 2002 r.

28.02.2002

28 lutego br. wicemarszałek Ryszard Jarzembowski przyjął gubernatora obwodu mohylewskiego Republiki Białorusi Borisa W. Baturę.

W czasie spotkania wicemarszałek R. Jarzembowski podkreślił, że jego kontakty z Białorusinami świadczą o wzajemnej życzliwości naszych narodów, a dobra atmosfera rozmów sprzyja nawiązywaniu współpracy zarówno politycznej, jak i gospodarczej.

Wicemarszałek reprezentuje w Senacie okręg wyborczy województwa kujawsko-pomorskiego, które zawarło porozumienie o współpracy właśnie z obwodem mohylewskim.

Wicemarszałek zapoznał gościa z sytuacją polityczną i gospodarczą Polski. Zapewnił, że nasz kraj chce współpracować z sąsiadami i że istnieją szanse na przywrócenie normalnej współpracy Polski i Białorusi, zwłaszcza w gospodarce, handlu czy turystyce.

B. Batura przedstawił sytuację gospodarczą na Białorusi i w swoim obwodzie. Zadeklarował chęć nawiązania kontaktów z polskimi przedsiębiorcami.

Wicemarszałek R. Jarzembowski zapewnił, że są osoby i konkretne przedsiębiorstwa, które z tej propozycji na pewno skorzystają.

W czasie spotkania wicemarszałek przedstawił historię polskiego Senatu, jego obecną strukturę polityczną i uprawnienia. Wicemarszałek poinformował także o inicjatywie utworzenia Polsko-Białoruskiej Grupy Parlamentarnej, której w Senacie będzie przewodniczyć senator Sergiusz Plewa. Zdaniem marszałka, grupa ta przyczyni się do ożywienia stosunków politycznych między Polską i Białorusią, a także rozwoju współpracy gospodarczej.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Zespół ds. Spółki GetBack proponuje wzmocnienie systemu nadzoru finansowego

Propozycje legislacyjne Zespołu ds. GetBack zmierzają do obrony nieprofesjonalnych inwestorów

„Szkoła i wagary” – kolejne spotkanie w ramach cyklu „Dialogi senackie”.

O tym, dlaczego obecny system edukacji jest raczej miejscem frustracji niż satysfakcji i jak można to zmienić, debatowali uczestnicy czwartej "Gadki senackiej".

„Warto być przyzwoitym” – w Senacie o wizji polityki Władysława Bartoszewskiego

„Życie nie musi być łatwe. Gorzej, jeśli jest nudne”. Zdaniem uczestników debaty ta anegdota dobrze opisuje fenomen Władysława Bartoszewskiego, wybitnej postaci polskiej polityki.