Narzędzia:

23 listopada 2001 r.

23.11.2001

23 listopada br., w Warszawie, odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Trójstronnej, w nowej ustawowo umocowanej formule.

W inauguracyjnym posiedzeniu uczestniczyli marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Borowski i Longin Pastusiak oraz premier Leszek Miller, który wręczył powołania 37 członkom komisji oraz przedstawicielom GUS, NBP i samorządu.

Inaugurując prace komisji, premier podkreślił, że otwieramy nowy rozdział w historii dialogu społecznego w Polsce. J. Miller zapewnił, że jego intencją jest "uczynić wszystko, by Komisja Trójstronna stała się instytucją efektywnego dialogu społecznego".

Zabierający głos szefowie organizacji pracodawców i związków zawodowych podkreślali dramatyzm sytuacji, w jakiej znalazła się polska gospodarka, ale i optymistycznie zapatrywali się na powodzenie dialogu społecznego na forum komisji.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Zespół ds. Spółki GetBack proponuje wzmocnienie systemu nadzoru finansowego

Propozycje legislacyjne Zespołu ds. GetBack zmierzają do obrony nieprofesjonalnych inwestorów

„Szkoła i wagary” – kolejne spotkanie w ramach cyklu „Dialogi senackie”.

O tym, dlaczego obecny system edukacji jest raczej miejscem frustracji niż satysfakcji i jak można to zmienić, debatowali uczestnicy czwartej "Gadki senackiej".

„Warto być przyzwoitym” – w Senacie o wizji polityki Władysława Bartoszewskiego

„Życie nie musi być łatwe. Gorzej, jeśli jest nudne”. Zdaniem uczestników debaty ta anegdota dobrze opisuje fenomen Władysława Bartoszewskiego, wybitnej postaci polskiej polityki.