Narzędzia:

31 października 2001 r.

31.10.2001

31 października br. marszałek Longin Pastusiak spotkał się z prezesem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" prof. Andrzejem Stelmachowskim.

Rozmowa dotyczyła działalności i zadań realizowanych przez stowarzyszenie na rzecz Polonii i Polaków za granicą, finansowanych z budżetu Kancelarii Senatu.

Prof. A. Stelmachowski przedstawił najważniejsze cele i zamierzenia "Wspólnoty". Wyraził przekonanie, że Senat nadal będzie sprawować patronat nad Polonią i Polakami za granicą.

Marszałek L. Pastusiak zapewnił, że dołoży starań, aby gospodarowanie środkami przeznaczonymi w budżecie Kancelarii Senatu na opiekę nad Polonią było racjonalne i zgodne z celami polityki naszego kraju wobec polskich środowisk za granicą.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Senacki Zespół Samorządowy podpisał porozumienie z samorządowcami

Senacki Zespół Samorządowy na posiedzeniu 16 czerwca br. podpisał z organizacjami, skupiającymi samorządy z różnych stron Polski, porozumienie na rzecz rozwoju samorządów terytorialnych.

XXII Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej

Sytuacja epidemiczna, Partnerstwo Wschodnie i sytuacja na Białorusi oraz współpraca infrastrukturalna i energetyczna były tematami Sesji, która odbyła się 26 marca br. w Warszawie.

List senator Barbary Borys-Damięckiej na Międzynarodowy Dzień Teatru

Niech żyje Teatr zawsze gotowy do podniesienia kurtyny, do przyjęcia swojej publiczności - pisze w liście do polskich teatrów z okazji przypadającego w sobotę, 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru senator i reżyser Barbara Borys-Damięcka.