Narzędzia:

Promocja oficerska WAT z udziałem Zastępcy Szefa Kancelarii Senatu

06.08.2022

Zastępca Szefa Kancelarii Senatu Jarosław Stolarczyk w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego wziął udział w promocji oficerskiej absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej, która 6 sierpnia br. odbyła się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.  W uroczystości uczestniczył także wiceminister obrony narodowej senator Wojciech Skurkiewicz, który odczytał list od szefa MON, wicepremiera Mariusza Błaszczaka.

Promocję na pierwszy stopień oficerski – podporucznika Wojska Polskiego otrzymało 436 absolwentów pięcioletnich studiów magisterskich Wojskowej Akademii Technicznej i 93 absolwentów Studium Oficerskiego WAT

W uroczystości udział wzięli także m.in. rektor-komendant WAT płk prof. Przemysław Wachulak, zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen dyw. Piotr Błazeusz, przedstawiciele wojska, kombatanci, biskupi i księża Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, przedstawiciele innych uczelni mundurowych, absolwenci WAT i ich rodziny.

Wojskowa Akademia Techniczna (WAT), powołana ustawą z 1951 roku, jest publiczną uczelnią akademicką nadzorowaną przez Ministra Obrony Narodowej. Jako otwarty uniwersytet techniczny służy Siłom Zbrojnym RP, nauce, gospodarce i społeczeństwu poprzez kształcenie podchorążych i studentów, rozwój kadry naukowo-dydaktycznej oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinach nauk ścisłych, technicznych i społecznych. Proces dydaktyczny w WAT realizuje osiem wydziałów akademickich: Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania, Cybernetyki, Elektroniki, Inżynierii Lądowej i Geodezji, Inżynierii Mechanicznej, Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa, Nowych Technologii i Chemii, Instytut Optoelektroniki.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Debata „Senat blisko obywatela. Co jest ważne dla Polski?” w Milanówku

Podczas debaty „Senat blisko obywatela. Co jest ważne dla Polski?” w Milanówku dyskutowano o tym, jak zmieniła się Polska po reformie samorządowej w 1989 r. i jej wpływie na rozwój samorządności.

Prace w komisjach senackich – 17 kwietnia 2024 r.

Obradowały senackie komisje: klimatu i środowiska, gospodarki, emigracji, kultury, rolnictwa, samorządu terytorialnego, ustawodawcza, rodziny.

Senatorowie Grodzki i Morawska-Stanecka na senackiej debacie w Rzeszowie

Senacka debata z cyklu „Senat blisko obywatela. Co jest ważne dla Polski?” w Rzeszowie