Narzędzia:

Wizyta pożegnalna ambasadora Słowacji

sprawy międzynarodowe 26.07.2022
Fot. Tomasz Paczos, Kancelaria Senatu

26 lipca br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Andreja Drobę, który złożył wizytę pożegnalną w związku z zakończeniem swojej misji jako ambasador Republiki Słowackiej w Rzeczypospolitej Polskiej.

Ambasador Droba podziękował Marszałkowi Grodzkiemu za otwartość Senatu na współpracę. Rozmówcy dokonali podsumowania osiągnięć z ostatnich lat w dziedzinie stosunków polsko-słowackich, w szczególności w obszarach wojskowości, inwestycji obejmujących gazową infrastrukturę przesyłową oraz turystyki. Rozmowa dotyczyła również współpracy parlamentarnej angażującej Radę Narodową Republiki Słowackiej i Senat Rzeczypospolitej Polskiej, zarówno w formacie dwustronnym, jak i regionalnym.

Marszałek Senatu RP i Ambasador Republiki Słowackiej wymienili także opinie na temat sytuacji w i regionie związanej z wojną w Ukrainie, która silnie oddziałuje m.in. na Polskę i Słowację. Rozmawiali również o napływie uchodźców do obu krajów i sposobach udzielania im pomocy.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Uroczystości w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Zastępca Szefa Kancelarii Senatu Jarosław Stolarczyk w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego uczestniczył w uroczystościach, które w rocznicę bitwy z 1920 r. odbyły się w Ossowie.

Apel do Sejmu o podjęcie prac nad senackimi inicjatywami

Wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński i przewodniczący Komisji Ustawodawczej senator Krzysztof Kwiatkowski w liście do Marszałek Sejmu zaapelowali, by Sejm zajął się projektami ustaw, złożonymi przez Senat.

Promocja oficerska WAT z udziałem Zastępcy Szefa Kancelarii Senatu

Minister Jarosław Stolarczyk w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego wziął udział w promocji oficerskiej absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.