Narzędzia:

Samorządowe spotkanie w Senacie

24.05.2022
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

W środę, 25 maja br. w Senacie zostanie podpisana deklaracja o współpracy na rzecz Polski samorządnej i obywatelskiej. W spotkaniu weźmie udział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

Podczas spotkania, które rozpocznie się o godz. 11.00 samorządowcy i przedstawiciele opozycji demokratycznej będą dyskutować na temat niezbędnych zmian legislacyjnych w zakresie funkcjonowania samorządu, a także sposobu ich przeprowadzenia. Dyskusję zwieńczy uroczyste podpisanie deklaracji samorządowej przez liderów demokratycznej opozycji.

Wydarzenie będzie transmitowane na stronie internetowej Senatu oraz na kanałach Senatu w mediach społecznościowych.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Obradował Parlamentarny Zespół Obrony Praworządności

Co należy zmienić, by przygotować ośrodki zamknięte dla uchodźców na większą presję migracyjną i by były przestrzegane w nich unijne standardy - na ten temat dyskutowali parlamentarzyści, eksperci i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Zmiany w składzie Rady Ministrów

Wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk reprezentował Izbę na uroczystości, podczas której Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek Prezesa Rady Ministrów dokonał zmiany w składzie Rady Ministrów.

Wizyta studyjna senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Wizyta studyjna członków senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Komisji Polityki Senioralnej i Społecznej na Północno-Wschodnim Mazowszu i Podlasiu.