Narzędzia:

Marszałek Senatu spotkał się z nowym ambasadorem Armenii w Polsce

15.12.2021
Fot. Kancelaria Senatu

15 grudnia 2021 r. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Ambasadora Republiki Armenii w Polsce Samvela Mkrtchiana, który przedstawił koncepcję organizacji przez ambasadę uroczystości związanych z nadchodzącą 30. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Republiką Armenii. Ambasador zaprosił Senat RP do udziału w tych obchodach.

Podczas spotkania omówiono plany współpracy Senatu RP ze Zgromadzeniem Narodowym Republiki Armenii. Ambasador Samvel Mkrtchian poinformował o sytuacji na granicy między Armenią i Azerbejdżanem, jak również o ostatnich działaniach dyplomatycznych związanych z napiętą sytuacją między obydwoma krajami. Marszałek Tomasz Grodzki przedstawił starania, które podjął w ramach kontaktów z przewodniczącymi parlamentów Armenii i Azerbejdżanu, mające na celu budowanie fundamentów pod wspólną pokojową przyszłość Ormian i Azerów. Obaj rozmówcy zgodzili się, że właściwą drogą do wypracowania trwałego pokoju są mediacje z udziałem społeczności międzynarodowej, która nie powinna ustawać w wysiłkach na rzecz stabilizacji w regionie.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu RP oddał hołd polskim żołnierzom spod Monte Cassino w 78. rocznicę bitwy

Marszałek Senatu RP w 78. rocznicę rozpoczęcia Bitwy o Monte Cassino oddał hołd żołnierzom 2. Korpusu Polskiego oraz ich dowódcy, gen. Władysławowi Andersowi.

Marszałek Senatu RP przyjął Przewodniczącego Senatu Rumunii

Wojna w Ukrainie zdominowała rozmowę Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego z Przewodniczącym Senatu Rumunii Florinem Vasile Cîțu.

Obchody Dnia Polonii w Irlandii z udziałem Marszałka Senatu RP wraz z delegacją

W drugim dniu wizyty w Irlandii delegacja Senatu RP pod przewodnictwem Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego spotkała się z mieszkającymi w tym kraju rodakami, by wspólnie obchodzić Dzień Polonii i Polaków za Granicą.