Narzędzia:

Marszałek Senatu RP przyjął nowo mianowanego Ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce

17.12.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

17 grudnia 2021 r. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nowo mianowanego Ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce Jakuba Dürra. W trakcie spotkania ambasador podkreślił, że pełniąc misję dyplomatyczną w Polsce będzie zwracał szczególną uwagę na rolę, jaką we wzajemnych stosunkach państwowych odgrywają Senaty Parlamentów obu państw.

Marszałek Senatu Tomasz Godzki i ambasador Jakub Dürr rozmawiali o efektach wizyty, którą złożył w dniach 30-31 sierpnia 2021 r. w Warszawie i Szczecinie Przewodniczący Senatu Parlamentu Republiki Czeskiej Miloš Vystrčil. Ambasador podkreślił, że czeski Senat wiele uwagi poświęca dyskusjom o sprawach unijnych i w tym kontekście wspólnotowym współpraca obu Senatów stanowi wartość. W jego opinii powinny one wnosić swój wkład także w kształtowanie relacji polsko-czeskich, wymagających na wielu płaszczyznach dbałości ze strony instytucji państwowych. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki zgodził się z ambasadorem Jakubem Dürrem, że dobre kontakty obu Senatów powinny być podtrzymywane i rozwijane, zarówno poprzez działalność grup bilateralnych w obu izbach, jak i poprzez trwały dialog na szczeblu Marszałka Senatu RP i Przewodniczącego Senatu Parlamentu Republiki Czeskiej.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu RP oddał hołd polskim żołnierzom spod Monte Cassino w 78. rocznicę bitwy

Marszałek Senatu RP w 78. rocznicę rozpoczęcia Bitwy o Monte Cassino oddał hołd żołnierzom 2. Korpusu Polskiego oraz ich dowódcy, gen. Władysławowi Andersowi.

Marszałek Senatu RP przyjął Przewodniczącego Senatu Rumunii

Wojna w Ukrainie zdominowała rozmowę Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego z Przewodniczącym Senatu Rumunii Florinem Vasile Cîțu.

Obchody Dnia Polonii w Irlandii z udziałem Marszałka Senatu RP wraz z delegacją

W drugim dniu wizyty w Irlandii delegacja Senatu RP pod przewodnictwem Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego spotkała się z mieszkającymi w tym kraju rodakami, by wspólnie obchodzić Dzień Polonii i Polaków za Granicą.