Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Arabii Saudyjskiej

sprawy międzynarodowe 18.11.2021
Fot. Łukasz Kamiński, Kancelaria Senatu

18 listopada 2021 r. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki spotkał się z nowo mianowanym ambasadorem Królestwa Arabii Saudyjskiej w RP Saadem Salehem Alsalehem.

W trakcie spotkania Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej podkreślił bardzo dobry stan relacji polsko-saudyjskich i przedstawił koncepcję dalszych działań saudyjskiej placówki dyplomatycznej w Warszawie. W ramach planowanych kontaktów o charakterze politycznym mających na celu zacieśnienie współpracy Arabii Saudyjskiej z Polską wymienił istotną rolę dyplomacji parlamentarnej. Wskazał na dużą wagę, jaką przywiązuje strona saudyjska do promocji współpracy dwustronnej poprzez parlamentarne grupy bilateralne powołane w obu krajach. Przekazując Marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu pozdrowienia od Przewodniczącego saudyjskiej Rady Konsultacyjnej pana Abdullaha Al Sheikha, poinformował o gotowości Rady do dalszej współpracy z Senatem RP.

Marszałek Tomasz Grodzki i Ambasador Saad Saleh Alsaleh zgodzili się co do potrzeby podejmowania działań promujących przede wszystkim współpracę gospodarczą. W związku z tym omówili przedsięwzięcia, które mogą służyć nawiązywaniu nowych kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami z Arabii Saudyjskiej i Polski.

Marszałek Senatu RP i Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej rozmawiali także o doświadczeniach walki z pandemią COVID-19 w obu krajach.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasador Malty

11 stycznia br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nowo mianowaną Ambasador Republiki Malty Marię Assuntę Farrugię.

Marszałek Senatu RP z wizytą w Watykanie

Prof. Tomasz Grodzki został w sobotę, 8 stycznia br. przyjęty na audiencji przez Papieża Franciszka

Debata w Senacie "Rosja-Ukraina-NATO. Eskalacja napięcia na flance wschodniej”

Solidarność i wspólne działanie Zachodu daje szansę Ukrainie na przyszłość - mówili politycy i eksperci podczas debaty w Senacie dotyczącej bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO