Narzędzia:

Szef Kancelarii Senatu na uroczystości 25-lecia Krajowej Izby Doradców Podatkowych

15.09.2021
Fot. Hubert Pielas, Kancelaria Senatu

Szef Kancelarii Senatu Adam Niemczewski w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego uczestniczył w uroczystości z okazji 25-lecia Krajowej Izby Doradców Podatkowych, która 15 września br. odbyła się w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Minister Niemczewski odczytał list, jaki do uczestników uroczystości skierował Marszałek Grodzki.

„Jesteście Państwo elitą swojego zawodu” – napisał Marszałek Senatu, zwracając uwagę, że gdy przepisy podatkowe podlegają częstym przeobrażeniom, charakteryzują się dużym stopniem złożoności i są niejednolicie interpretowane, potrzebny jest mądry i odpowiedzialny przewodnik, który pomoże poruszać się w ich gąszczu i będzie stał na straży równowagi w relacjach podatnik – państwo. „Tacy właśnie są doradcy, skupieni w Krajowej Izbie - solidni, rzetelni i profesjonalni, stale podnoszący swoje kwalifikacje, przestrzegający zasad etycznych i budujący zaufanie klientów” – podkreślił prof. Grodzki. Jak dodał, Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest także dla Senatu ważnym partnerem przy podejmowaniu problematyki podatkowej. Marszałek wyraził zadowolenie, że podczas licznych konferencji, organizowanych w Izbie Wyższej, senatorowie mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia jej ekspertów, wysoko ocenił też opinie, zgłaszane przez Państwa w procesie legislacyjnym. „Jestem przekonany, że wspólnej pracy na rzecz Polek i Polaków jest przed nami wiele” – czytamy w liście prof. Tomasza Grodzkiego.

Przewodniczący Komisji Ustawodawczej, senator Krzysztof Kwiatkowski wręczył przewodniczącemu Krajowej Izby Doraców Podatkowych, Adamowi Mariańskiemu, okoliczościowy medal Senatu

Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest samorządem zawodowym działającym na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym. W wykonywaniu swoich zadań samorząd doradców podatkowych jest niezależny i podlega tylko ustawom. Przynależność doradców do Izby jest obowiązkowa, a tytuł „doradca podatkowy” podlega ochronie prawnej.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Otwarcie wystawy „Prasa Komitetu Obrony Robotników”

Na wystawie prezentowane są czasopisma i wydawnictwa podziemne ze zbiorów Wicemarszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, ówczesnego działacza KOR.

Prace w komisjach senackich – 21 września 2021 r.

Obradowała Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.

Prace w komisjach senackich – 20 września 2021 r.

Obradowała Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.