Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z Chargé d’Affaires ambasady Stanów Zjednoczonych

sprawy międzynarodowe 26.08.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

26 sierpnia br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Chargé d’Affaires a.i. Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie, Bixa Aliu. Spotkanie odbyło się na prośbę amerykańskiego dyplomaty, który przedstawił pogląd władz amerykańskich na sprawy z zakresu relacji z Polską. Chargé d’Affaires a.i. Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki poruszył m.in. kwestię przyjętej przez Sejm RP ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji. Przekazał, że nowelizacją ustawy interesują się władze w Waszyngtonie, dbające o wzajemną ochronę inwestycji oraz poszanowanie wolności mediów – jednej z wartości demokratycznych, które łączą Polskę ze Stanami Zjednoczonymi.

Prof. Tomasz Grodzki poinformował Bixa Aliu o oświadczeniu, które w tej sprawie wydało 52 senatorów i które wskazuje na zamiar głosowania przez senacką większość za odrzuceniem ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji. Marszałek Senatu RP przedstawił również, jakie opcje w toku dalszego procesu legislacyjnego mogą być rozważane w związku z uchwaloną przez Sejm ustawą.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Prace w komisjach senackich - 21 września 2021 r.

Obradowała Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Prace w komisjach senackich – 20 września 2021 r.

Obradowała Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Wicemarszałkini Senatu RP na inauguracji „XXI Dni NATO w Ostrawie”

Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka wzięła udział w inauguracji Dni NATO w Ostrawie m.in w Konsulacie Generalnym RP