Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z Chargé d’Affaires ambasady Stanów Zjednoczonych

sprawy międzynarodowe 26.08.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

26 sierpnia br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Chargé d’Affaires a.i. Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie, Bixa Aliu. Spotkanie odbyło się na prośbę amerykańskiego dyplomaty, który przedstawił pogląd władz amerykańskich na sprawy z zakresu relacji z Polską. Chargé d’Affaires a.i. Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki poruszył m.in. kwestię przyjętej przez Sejm RP ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji. Przekazał, że nowelizacją ustawy interesują się władze w Waszyngtonie, dbające o wzajemną ochronę inwestycji oraz poszanowanie wolności mediów – jednej z wartości demokratycznych, które łączą Polskę ze Stanami Zjednoczonymi.

Prof. Tomasz Grodzki poinformował Bixa Aliu o oświadczeniu, które w tej sprawie wydało 52 senatorów i które wskazuje na zamiar głosowania przez senacką większość za odrzuceniem ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji. Marszałek Senatu RP przedstawił również, jakie opcje w toku dalszego procesu legislacyjnego mogą być rozważane w związku z uchwaloną przez Sejm ustawą.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Posiedzenie parlamentarnych zespołów ds. transplantacji i ds. dzieci

Zastosowanie innowacyjnych technik i edukacja społeczeństwa mogą zapewnić rozwój polskiej transplantologii – to wnioski z debaty na posiedzeniu parlamentarnych zespołów ds. transplantacji i dzieci.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia br. Szef Kancelarii Senatu złożył w imieniu Marszałka Senatu RP wieniec przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.

Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny za zmianą nazwy Akademii Morskiej w Szczecinie

Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny postanowił zarekomendować zmianę nazwy Akademii Morskiej w Szczecinie na Politechnikę Morską.