Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Peru

sprawy międzynarodowe 18.08.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

18 sierpnia br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął kończącego misję dyplomatyczną w Polsce ambasadora Republiki Peru, Alberto Efraina Wilfredo Salasa Brahona.

Ambasador poinformował Marszałka Senatu o osiągnięciach w relacjach polsko-peruwiańskich z czasu jego sześcioletniej misji w Polsce. Obaj rozmówcy wyrazili ubolewanie, że pandemia COVID-19 uniemożliwiła realizację części zaplanowanych przedsięwzięć. Ambasador Republiki Peru naświetlił sytuację w swoim kraju po wyborach generalnych, które odbyły się w 2021 r. i procesie konstytuowania nowego rządu. Rozmawiano także o roli parlamentarzystów w budowaniu relacji dwustronnych między krajami i możliwościach przyszłej współpracy w tym zakresie pomiędzy Kongresem Republiki Peru i Senatem RP. Ambasador Peru nawiązał także do historycznej roli, jaką odegrali Polacy w jego kraju i wskazywał na poczucie dumy, które ma wielu obywateli Peru w związku z ich polskimi korzeniami.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Prace w komisjach senackich - 21 września 2021 r.

Obradowała Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Prace w komisjach senackich – 20 września 2021 r.

Obradowała Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Wicemarszałkini Senatu RP na inauguracji „XXI Dni NATO w Ostrawie”

Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka wzięła udział w inauguracji Dni NATO w Ostrawie m.in w Konsulacie Generalnym RP