Narzędzia:

Marszałek Senatu RP rozmawiał z Atlantic Council

sprawy międzynarodowe 18.05.2021
Fot. Łukasz Kamiński, Kancelaria Senatu

We wtorek, 18 maja br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki uczestniczył w debacie on-line z przedstawicielami Atlantic Council oraz zaproszonymi ekspertami z dziedziny spraw międzynarodowych współpracującymi z tym ośrodkiem.

Rozmowa koncentrowała się wokół zagadnień dotyczących Europy Środkowo-Wschodniej, polityki administracji prezydenta Joe Bidena wobec naszego regionu, a także zaangażowania kongresmenów we wzmacnianie relacji polsko-amerykańskich. Dyskutowano także o zagrożeniach bezpieczeństwa w wymiarze globalnym, a także wewnętrznych uwarunkowaniach w Polsce i Stanach Zjednoczonych, które mogą wpływać na współpracę pomiędzy obydwoma krajami. Rozmawiano również o roli naszego kraju jako państwa członkowskiego Unii Europejskiej w kształtowaniu stosunków transatlantyckich.

Atlantic Council jest jednym z najważniejszych amerykańskich, pozarządowych ośrodków analitycznych-doradczych, specjalizującym się w sprawach międzynarodowych.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Marszałek Senatu RP na kongresie ISMICS

18 czerwca br. prof. Tomasz Grodzki uczestniczył zdalnie w 21. Kongresie Międzynarodowego Towarzystwa Kardiochirurgii Małoinwazyjnej ISMICS.

Wystawa poświęcona Robertowi Schumanowi

W Senacie otwarto wystawę „Robert Schuman Ojciec Wspólnoty Narodów Europy”.

Parlamentarny Zespół ds. Osób z Niepełnosprawnościami debatował o edukacji włączającej

Członkowie zespołu, przedstawiciele rządu i eksperci rozmawiali o nadziejach i problemach związanych z edukacją włączającą.