Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Rumunii

sprawy międzynarodowe 23.04.2021
Fot.Katarzyna Czerwińska, Kancelaria Senatu

W dniu 22 kwietnia 2021 r. pożegnalną wizytę złożył Marszałkowi Senatu RP prof. Tomaszowi Grodzkiemu kończący misję dyplomatyczną w Polsce ambasador Rumunii,  Ovidiu Dranga. W rozmowie ambasador podkreślił, że podczas pobytu w Polsce miał możliwość uczestniczyć w historycznych wydarzeniach w regionie, których trwałym efektem jest powołanie formatu B9 z krajów członkowskich NATO współtworzących zewnętrznej wschodnią granicę Unii Europejskiej. Zwrócił też uwagę, że poziom interakcji i współdziałania pomiędzy Polską i Rumunią sprawił, że wspólny głos obu krajów jest dobrze słyszany w UE.

Rozmówcy wyrazili nadzieję na wznowienie w pełnym wymiarze dialogu międzyparlamentarnego po zakończeniu pandemii. Zgodzili się, że widekonferencje powszechnie się przyjęły ale służą głównie podtrzymywaniu relacji i nie mogą zastąpić politycznego dialogu.

Marszałek Senatu i ambasador Rumunii rozmawiali także o sytuacji politycznej w Polsce, związanej z wyborem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich i ratyfikacją Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Opieka nad chorymi z wrodzonymi wadami serca

W Senacie dyskutowano o potrzebie zapewnienia długotrwałej opieki kardiologicznej chorym z wrodzonymi wadami serca

Senat otwarty dla Młodych. Dialogi senackie

W Senacie z inicjatywy grupy młodzieży działającej jako "Gadka Senacka" odbędzie się cykl spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasador Malty

11 stycznia br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął nowo mianowaną Ambasador Republiki Malty Marię Assuntę Farrugię.