Narzędzia:

Życzenia Marszałka Senatu RP z okazji Świąt Wielkiej Nocy

03.04.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

Szanowni Państwo,

niestety po raz kolejny przychodzi nam przygotowywać się do Świąt Wielkiej Nocy w cieniu złowrogiej pandemii. Rok temu mieliśmy nadzieję, że ta okrutna choroba minie równie szybko, jak pojawiła się w Polsce i na świecie. Jednak aktualna sytuacja epidemiczna i po prostu zwyczajna troska o zdrowie i życie, nie pozwalają nam spędzić tych radosnych Świąt tak, jak chcielibyśmy, jak nakazuje nasz obyczaj i tradycja.

Mimo trosk, niech mi będzie wolno w tych świątecznych dniach życzyć Państwu zdrowia i radości. Niech święta będą dla nas wsparciem i źródłem nowej energii na przyszłość. Podarujmy sobie w te święta bliskość, czułość i uważność - choćby tylko w życzeniach, wypowiadanych przez telefon czy internetową kamerę. Niech troska o bliskich, z większością z których nie możemy się teraz spotkać, towarzyszy nam nie tylko w czasie świąt.

Pamiętajmy proszę o osobach samotnych, ale też o lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych i wszystkich pracownikach ochrony zdrowia, którzy z najwyższym poświęceniem walczą o nasze zdrowie, o pacjentach, którzy nie mogą teraz być ze swoimi rodzinami, walcząc z chorobą. Pamięć o nich oraz o tych, którzy przegrali walkę z wirusem i innymi poważnymi schorzeniami jest teraz naszym szczególnym obowiązkiem.

Wierzę, że jako naród damy radę przezwyciężyć każde nieszczęście. A pomoc i wspieranie innych, często słabszych, niech zawsze będzie naszą dumną narodową cechą, szczególnie potrzebną w obecnych trudnych czasach.

Mam nadzieję, że to ostatnie święta, które musimy spędzić w cieniu tej straszliwej pandemii. Głęboko wierzę, że następne świąteczne spotkania będą już takie, o jakich marzymy – bezpieczne i radosne. 

Niech Wielkanoc przyniesie nam wszystkim powiew wiosny, nadzieję i wiarę w lepszy czas.