Narzędzia:

List senator Barbary Borys-Damięckiej na Międzynarodowy Dzień Teatru

edukacja i kultura 26.03.2021

Niech żyje Teatr zawsze gotowy do podniesienia kurtyny, do przyjęcia swojej publiczności. Niech ten dzień będzie dniem pamięci i podziękowania wszystkim ludziom Teatru! - pisze w liście do polskich teatrów z okazji przypadającego w sobotę, 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru senator Barbara Borys-Damięcka, reżyser teatralna i telewizyjna, Marszałek Senior X kadencji.

W liście senator Borys Damięcka apeluje o pamięć i dobrą myśl o teatrach „zaprzyjaźnionych i konkurencyjnych”. Składa też teatrom życzenia „dobrej kondycji twórczej, wytrwałości, entuzjastycznej publiczności” która – jak pisze senator Borys-Damięcka „wierzę głęboko, nigdy Was nie opuści, stawi się na każdą premierę i kolejne przedstawienia, jeśli Teatr  i Oni dostaną taką szansę”. „Ja wierzę głęboko, że nadejdzie taki czas” – czytamy w liście Barbary Borys-Damięckiej. Senator apeluje w nim także o wytrwałość w trudnych czasach pandemii, przywołując słowa francuskiego dramaturga Jeana Cocteau, który w pierwszym orędziu napisanym z okazji ustanowienia Międzynarodowego Dnia Teatru, zakończył swoje życzenia hasłem „Jeśli Teatr umarł, niech żyje Teatr”.

„Niech żyje Teatr zawsze gotowy do podniesienia kurtyny, do przyjęcia swojej publiczności, pomagający edukować nas i nasze dzieci, wypełniający naszą wyobraźnię, pomagający odróżnić dobro od zła, edukujący, bawiący, napełniający nas poezją i muzyką. Niech ten dzień będzie dniem pamięci i podziękowania wszystkim ludziom Teatru!” – czytamy w liście senator Barbary Borys-Damięckiej.

 

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Wystawa „Kadry Komedy − w 90. rocznicę urodzin Krzysztofa Komedy Trzcińskiego (1931−1969)”

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki 14 kwietnia 2021 r. otworzył w Senacie wystawę „Kadry Komedy − w 90. rocznicę urodzin Krzysztofa Komedy Trzcińskiego (1931−1969)”, prezentowaną z inicjatywy senator Ewy Mateckiej.

Prace w komisjach senackich – 14 kwietnia 2021 r.

Obradowały komisje: Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ustawodawcza.

Debata na temat przyszłości rolnictwa ekologicznego

13 kwietnia 2021 r. w Senacie z inicjatywy przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi senatora Jerzego Chróścikowskiego odbyła się konferencja poświęcona przyszłości rolnictwa ekologicznego po 2022 r.