Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Armenii

sprawy międzynarodowe 16.02.2021
Fot. Marta Marchlewska-Wilczak, Kancelaria Senatu

W dniu 16 lutego br. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął ambasadora Armenii w Polsce Jego Ekscelencję Samvela Mkrtchiana. Ambasador poinformował o działaniach Armenii w walce z koronawirusem COVID-19, wyrażając nadzieję że umożliwią one powrót do realizacji projektów z zakresu współpracy międzyparlamentarnej zainicjowanych jeszcze przed wybuchem epidemii.

Marszałek wyraził przekonanie, że okoliczności zakończenia wojny o Górski Karabach nie wpłyną na trwanie Armenii przy zasadach demokracji parlamentarnej. Ambasador Mkrtchian poinformował, że opozycja w jego kraju pozostaje przy żądaniu przedterminowych wyborów. Podkreślił również, że status prawny Górskiego Karabachu pozostaje nierozstrzygnięty. Zaznaczył, że uzgodniona wymiana jeńców powinna objąć bezwzględnie wszystkie osoby przetrzymywane przez obie strony konfliktu. Wyraził zarazem nadzieję, że głos w tej sprawie zabiorą przyjaciele zarówno Armenii jak i Azerbejdżanu.

 

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Gruzji

W dniu 4 marca 2021 r. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Ambasadora Gruzji pana Ilię Darchiashviliego. Wizyta ambasadora była związana z zakończeniem jego misji dyplomatycznej w Polsce.

Prace w komisjach senackich – 4 marca 2021 r.

Obradowały senackie komisje: praw człowieka, ustawodawcza, spraw zagranicznych i samorządu terytorialnego.

Prace w komisjach senackich – 3 marca 2021 r.

Obradowały senackie komisje zdrowia oraz spraw zagranicznych i UE.