Narzędzia:

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasador Jemenu

sprawy międzynarodowe 29.06.2020
Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasador Jemenu (fot. Michał Józefaciuk - Kancelaria Senatu)

W dniu 29 czerwca 2020 r. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął Ambasador Republiki Jemeńskiej w Rzeczypospolitej Polskiej panią Mervat Fadhle Hasson Mojali.

Pani Ambasador zreferowała, jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna w Jemenie. Poinformowała również o trudnej sytuacji humanitarnej, będącej pochodną utrzymującego się w Jemenie stanu wojny domowej i długotrwałego kryzysu politycznego w związku z działaniami rebieliantów Huti. W tym kontekście Marszałek Tomasz Grodzki zapewnił o poparciu Senatu RP dla wysiłków pokojowych i dążeń ONZ do podtrzymania dialogu między stronami konfliktu.

Omówiono również działania podejmowane przez społeczność międzynarodową w związku z zapotrzebowaniem na pomoc humanitarną dla Jemenu.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Gala konkursu „Sołtys Roku 2019”

W Senacie wręczono nagrody laureatom 18. edycji konkursu „Sołtys Roku”

Hołd dla Polskiego Państwa Podziemnego

Szef Kancelarii Senatu Adam Niemczewski i Zastępca Szefa Kancelarii Senatu Karolina Zioło-Pużuk złożyli w imieniu Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego wieniec przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego.

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka na gali 15-lecia Związku Cyfrowa Polska

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka uczestniczyła w uroczystościach z okazji 15-lecia Związku Cyfrowa Polska